Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

do marka

potrzebuję zrestaurować wydechy końcowe od hd dzwoniłem do wawy w sumie to do piaseczna ich strona wyglada że profesjonalnie się tym zajmują ale nie przyjmują wydechów bo podobno zasyfią kadż

dzwoniłem również do firmy galban ale niemogłem sie dodzwonić przez kilka dni a strone maja cienką i jeszcze opinie poczytałem na ich temat podobno niebardzo , a wiec sam niewiem wolał bym oddać w warszawie bo jestem tam od czasu do czasu a wolał bym odebrać osobiście więc jeśli nieznajdę nic w miarę szybko a słąńce już świeci to może wypiaskuje wydechy w środku to może przyjmą w piasecznie.

co do renowacji to rysy po parkingowej glebie i póżniejszym nieudolnym naprawieniu tego, zdięcia klikne wieczorem

sorry ze pozno tak wydech musi byc czysty bo nie da rady go zaslepic

...mozna sobie spaskudzic elektolit..jesli mozesz to piaskowanie srodka jest najlepszym rozwiazanie.. srodek jesli sie da to nalezy wyjac ..opiaskowac to co w srodku. w galwanotechnice ten rodzaj oczyszczaniia nazywa sie odtlusczaniem mechanicznym..uszkodzenia ktore widac nalezy oszlifowac i wypolerowac..oczywiscie trzeba odciagnac stare pokrycie ,by moc na nowo polozyc warstwy niklu i chromu..oczywisciwe,,zalezy to od galwanizera czy [ierwsza polozy miedz .. musi byc to wszystko bardzo dobrze odtluszczone inaczej po jakis czasie zluszczy sie pokrycie..tak zwane gazowanie ...

nie polece zadnej galwanizernii bo nie ufam zadnej....... znam sztuczki

 

Co do Nakła - chromowałem u nich końcówki wydechów - stalowo- aluminiowe.

Zrobili ładnie za całkiem przyzwoite pieniądze, ale po roku chrom zaczął odpadać..

Może to nie być ich wina, tylko aluminium, więc bardzo się nie czepiam.

nie powinno sie zluszczyc w zadnym czasie ....aluminium tez sie chromuje. potrzeba do tego wodorotlenek sodu winian sodowo potasowy tlenek cynku.....i dalej juz lecimy przez szereg napieciowy metali.. pistolety do malowania firmy CHS mialy korpusy ze stopu AK wiec dla estetyki byly cynkowane ..i nigdy nie zluszczyly..

Edytowane przez marek hd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam ponownie przepraszam ale nie dokończyłem tematów a więc po długiej przerwie powracam i finiszuję temat chromowanie w końcu wysłałem wypiaskowane wydechy do Piaseczna pod warszawą i jestem zadowolony z efektu,

tym bardziej że straszono mnie że może być problem z napisami że po prostu mogą zniknąć mogą być zalane a tu proszę wszystko wyszło super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...