Skocz do zawartości

Kulawa Drużyna Pierścienia, Tłoka i Cylindra, Maroko '15


franekfilm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki po Rumunii w blokach startowych, ciągle pytają gdzie i kiedy znowu? Sami szukają tras jak np. alpejskie przełęcze ( tu planujemy udział w Złombolu 2015), tymczasem z uwagi, że "taki mamy klimat" myślimy o kawałku lata w środku zimy. Padło na Maroko, które wielu z Was ma obcykane w każdą stronę. Jedziemy w marcu zrobić rekonesans i poszukać lajtowych a fajnych dróg, na których niepełnosprawni motocykliści nie będą walczyć o przetrwanie.

Zacznę od siebie.

Relacja z przygotowań i trwania wyprawy na naszej stronie: https://toniekoniecdrogi.wordpress.com/maroko-2015/ , co ciekawego znajdę to opisuję, ale nie ukrywam, że liczę na informacje od kolegów znających trasy w Maroko. Np. kolega Ernest "Neno".

Informacji w necie jest mnóstwo, opisów konkretnych dróg również, ale wyłuskać z tego ważne dla nas informacje nie jest łatwo. Oczywiście nie idę na skróty pisząc: "Panowie, dawajcie ślady z GPS, route plany itd". Każdy wkłada w organizacje wypraw kupę roboty, czasu, zarwanych nocy, wiem coś o tym. Przydatne będą informacje typu: chcemy pojechać drogą http://goo.gl/maps/MfmgK. Po czym widzę w necie zdjęcie gościa, który jedzie tą drogą, ale szutrem, a miał być asfalt. Było to w 2011 roku. I tu ważne info by się przydało: czy coś się zmieniło? Darować sobie, czy można atakować?

Albo: http://goo.gl/maps/dxRMl

I pytanie: czy droga P4105 to mina? Czy Kulawy przejedzie? W pamięci mam teksty po rumuńskim odcinku pewnej drogi, wolałbym uniknąć słów powszechnie uważanych za niecenzuralne. Ja wiem, że "co cię nie zabije, to cię wzmocni", ale akurat w tym przypadku wolę nie eksperymentować.

Dzięki za wszelkie wskazówki, Franek

Edytowane przez franekfilm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu jedziecie samochodem na ten rekonesans ?

Jeśli moto to północ bym odpuścił. Będzie jeszcze zimno, deszczowo.

Dróg wspomnianych przez Ciebie nie znam, choć ta pierwsza, wzdłuż wybrzerza wydaje mi się, że była remontowana kilka lat temu, może stąd ten szuterek na zdjęciach w 2011r.

W miarę wolnego czasu będę coś mógł pomóc - najlepiej jednak konkretne wskazówki co do trasy, co Was może zainteresować, czego będziecie szukali w Maroku. Ma to być tylko jazda czy chcielibyście też coś pozwiedzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy motongami, rundka połączona z rekonesansem. Jeden z nas Maroko zjeździł, ale quadem, więc pojęcie o trasach jest.

O drodze P4105 już znalazłem info- fajna, winklowa, asfalt.

Co do zwiedzania- osobiście nie jestem miłośnikiem chodzenia, zwiedzania itp. Co nie znaczy, że nie zejdę z motocykla, żeby zrobić parę kroków w ciekawe miejsce. Ogólny plan to jeździć zwłaszcza, że będziemy planować trasę dla motocyklistów, którzy z chodzeniem mają duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko:

- Dades (asfalt)

- Todra (asfalt)

- R203 (asfalt, miejscami w remoncie ale spokojnie do przejechania)

 

Te drogi na 100% Was nie zawiodą.

 

Bardzo miłe widoki są przy drodze z Marrakeszu do Agadiru, szczególnie rano i wieczorem, gdy słonko ładnie pada.

Edytowane przez Neno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to są właśnie konkrety, wielkie dzięki.

R203 widziałem na Twoich fotach. To był moment, kiedy stwierdziłem Maroko- tak.

A drogi z Marakeszu do Agadiru z tego, co widzę na mapie są dwie: A7 i NB. Idą przez dłuższy czas obok siebie, jest jakaś różnica między nimi?

Pzdr, Franek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A7 to autostrada, stosunkowo droga, zwłaszcza w porównaniu z tą prom-Marrakesz.

Ta druga to stara droga, która tak jak piszesz prowadzi wzdłuż autostrady. I tą drogę polecam, mimo, że sam nigdy nią nie jechałem (pogoń za straconym czasem) ale na niej będzie czas by się zatrzymać i spojrzeć dłużej na otaczające Was piękno. Będzie opcja zrobienia zdjęcia, podpatrzenia jak żyja ludzie (droga wiedzie przez wioski).

Za +/- 2 tygodnie będę ponownie w Maroku - może coś nowego liznę w temacie to podpowiem, choć od asfaltu mamy akurat mocno uciekać.

 

P.S. Jest jeszcze jedna fajna droga w mej pamięci, niestety od kilku minut siedzę nad mapą i nie potrafię wskazać która to. Zapraszam do mojej pierwszej relacji z Maroka, może tam znajdziesz coś ciekawego dla siebie i swoich przyjaciół.

http://tnij.org/5nj5zbn

Edytowane przez Neno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...