Skocz do zawartości

Kurtki Rebelhorn - rozmiar/opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś powiedzieć coś nt. kurtek tej firmy? Zwłaszcza jeśli chodzi o rozmiar, czy są raczej stosunkowo "duże/małe" jak na uniwersalne rozmiarówki?
Dokładnie zastanawiam się nad kupnem modelu Rebelhorn illusion, ale niestety nie mam możliwości jej przymierzyć.

Zazwyczaj oscyluję między rozmiarem "duże 50/małe52", zastanawiam się czy rozmiar M czy L rebelhorna byłby lepszy na szczupłego dobrze zbudowanego gościa 183cm? Aktualnie mam RST 54 rozmiar i pływam w niej. Jakieś rady? (oprócz przymierzenia - niestety nie ma jej u mnie w mieście u okolicach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że to będzie rozmiar M. Mówię tutaj o rozmiarówce Illusion II, stara wersja praktycznie nie do zdobycia. W drugiej edycji rękawy są dość szerokie w bicepsie, więc tym lepiej leży na zbudowanym niż na cienkim gościu.

Gdzie indziej mierzyć, niż w Poznaniu - to w końcu marka pochodząca z tego miasta :).

Pierwsze z brzegu: 4Ride i Motorismo (w tym drugim jeszcze będzie szansa na Illusion I).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Illusion 1, udalo mi sie wynalezc w Warszawie wlasnie w ww. sklepie.

A ciekawe, nie mialem zielonego pojecia ze to marka z Poznania, w takim razie przejde sie w ciemno do Motorismo w Poznaniu, moze beda jeszcze mieli na stanie. Co do gabarytow objetosciowych, to jestem przekonany ze M bedzie pasowala, ale obawiam sie, ze moze byc przy krotka na 183cm i rekawy tez.

 

A jesli chodzi o jakosc ich wyrobow, sa godne polecenia ogolnie?

Bo rozwazam rowniez kupno zbroi Rebelhorn Iron, ale chcialbym aby oprocz fajnego wygladu i wygody stroj oferowal rowniez (przede wszystkim) stosunkowo dobra jakosc/ochrone jak na cene.

O materiale z ktorego jest zrobiona kurtka (dinamax1000) niestety nie moglem znalezc zadnych inf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś szczupły i wysoki, to nie łudziłbym się, że znajdziesz cokolwiek z tańszych marek. Mam w tym już trochę doświadczenia i niestety zwykle kończy się na kurtkach znacznie lepiej skrojonych. Po prostu dobry krój kosztuje, niestety.

Nie gwarantuję że Motorismo ma na miejscu, ale może sprowadzą, zresztą w 4Ride podobnie to powinno zadziałać. Przy zamówieniu internetowym masz teraz 14 dni na zwrot więc nawet zamawiając wysyłkowo ryzykujesz najwyżej jakieś 30 zł.

 

Kurtki Illusion I nie miałem okazji sprawdzać pod względem jakości. Illusion II jest zaskakująco dobra jak na taką cenę, idzie tego sporo a reklamacji zero. Co do zbroi, nie znam to się nie wypowiadam - ale jeśli podobnie jak większość zbroi poniżej 400-500 zł, to nie chciałbym w tym jeździć. Adrenaline, Ozone, X-Factor itd. to straszliwe barachło.

 

Uparcie poszukując wśród tanich kurtek, sprawdź Desert II - ma nieco dłuższe rękawy. Cała kurtka jest długa, ale ta długość właściwie ma znaczenie tylko w sytuacji, gdy z jakichś przyczyn masz zamiar nie używać spodni... Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej jechać do sklepu, jakiegoś z dużym wyborem i przymierzyć RÓŻNE kurtki w RÓŻNYCH rozmiarach. Każdy ma dosyć indywidualną budowę ciała, i nie każdy producent/model dobrze leży. Z tego co piszesz, wychodzi rozmiar M, ale może się okazać że w L'ce będziesz się lepiej czuł.

Przy zamówieniu przez internet nie mamy możliwości przymierzenia dwóch rozmiarów na raz. Często klienci którzy przymierzają coś na miejscu, mówią że dany rozmiar jest za mały, przymierzają większą kurtkę i okazuje się że jednak zostają przy mniejszym bo w sumie jest "lepiej spasowany"

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, że mam bardzo zawężone pole manewru - nie duży fundusz, a szukam kurtki z wypinaną (ew. bez) membrany - popełniłem już bląd kupujac kurtke ze stałą membrana... Nigdy więcej, nawet w nie gorące dni jest tragedia. Odzież Rebelhorna po prostu ma ostatnio ciekawe wyprzedaże, dlatego przykuła moją uwagę.
Dzięki za opinie, do końca świąt nie ma mnie w Poznaniu, ale zrobię w takim razie jak radzicie - zaraz po powrocie oblecę w Poznaniu Motorismo i 4ride w poszukiwaniu tego Illusiona I i Deserta II : )
A ze zbroi w takim razie zrezygnuję, jeśli to rzeczywiście marnowanie pieniędzy, chociaż myślałem, że taka zbroja firmy X-Factor System za 450zł nie jest taką złą zbroją, posiada niby EN-1621-2 który podobno jest już dobrym atestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atest świetny, ale dotyczy protektorów. Jakie by one nie były, sama zbroja nic nie da jeśli ochraniacze są przyszyte do siatki. Lepiej już brak przewiewną kurtkę, przynajmniej się tak nie podrapiesz. Szukając czegoś na lato dla siebie brałem parę kurtek pod uwagę, ale moje rady tu niewiele dadzą, bo jesteś inaczej zbudowany. Bierz jakąś bez membrany, fajnie powinna się sprawdzić Alpinestars T-GP Pro albo Spidi T70, a z tańszych np. Hein-Gericke Tuareg albo LS2 Breeze. Dla wysokiego raczej Spidi i HG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

planuje zakup kombiaka wraz z butami i mam do wyboru dwa zestawy:

1)Tschul 787 + buty Rainers 945 GPN

2)Rebelhorn Piston II + buty Rebelhorn Piston II.

 

Cena obydwu kompletów jest mniej więcej taka sama. Co sądzicie o tym Rebelhornie? Jest to nowy model i nie ma wielu opinii w internecie na jego temat. Co w takim przypadku będzie lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...