Skocz do zawartości

Skuter Derbi, muł, nie ciągnie po zestawieniu ze stopki


Arekpmi98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim szitem, na silniku derbi.
Mianowicie silnik nie może się wkręcić, na obroty, na stopce centralnej niby wkręca, ale po zestawieniu go na koła skuter w ogóle nie chce stawia żadnego oporu, po prostu zamuli i nie wkręci na obroty... Przedstawiam to na filmiku. Dodam, że skuter ciężko było odpalić, nawet gorący, trzeba było mu podlać pod tłok.

Idąc tropem i szukając po forum doszedłem do wniosku, że może być to zawór membranowy, mój miał prześwit więc go wymieniłem, dociąłem uszczelkę, jeszcze dodatkowo wszystko zabezpieczyłem czerw. silikonem, by mieć pewność, że nie zaciągnie nigdzie lewego powietrza. Jednak nic to nie dało, może ciut lepiej odpala, ale trzeba trzymać 1/2 manetki. Kruciec jest cały ubiegając pytania.

Ok 1,5-2 lat temu wymieniony cylek na oryginał nikasylowy(wypłaciłem się ostro, a skuter jeździł 50km/h i więcej nie chciał...). Powiedziałem sobie, że trudno i tak jeździłem bezproblemowo, później zaczął szwankować napęd, więc dałem ziomkowi co ogarnia temat, do zrobienia, wymienił wariator na malossi multivara, razem z przeciw talerzem oraz sprężynki sprzęgła. Sprzęgło jak sam powiedział jest w dobrym stanie. Wymienione jeszcze kilka podstawowych rzeczy typu świeca, filtr powietrza, gaźnik wyregulowany.

I po tej naprawie skuter chodził już lepiej 60-65 km/h w miarę odpalał i po około miesiącu takie objawy jak opisałem na początku. Trochę słabo, że pół silnika , ponad 1k zł i g.... dalej nie jeździ.

Z góry dziękuję za pomoc i dorzucam filmik. https://www.youtube.com/watch?v=57IBGNZsiOw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnika regulować nie umiem, ale poczytam i popróbuję, szkoda by była gdyby przytarł się tłoczek, bo zestawik tłok+cylinder pierścienie 300zł za chińskie i to jedyne na allegro ;( musiałbym gdzieś manometr załatwić. A w jaki sposób mogę sprawdzić czy dozownik jest sprawny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za stówkę więcej masz kit malossi, nie chiński

odepnij wężyk olejowy przy gaźniku i dodaj gazu, jal poleci olej jest ok, jak nie to zapętlij dozownik i rób mieszankę 1:50

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu tego przewodu najmniejszej średnicy i kręceniu manetką nie leci olej, chyba że mam odpalić silnik. nawet jak kopię to nie leci. Wężyk w środku jest mokry, ale olej nie leci.mw9i247kyvjl_t.jpg

Edytowane przez Arekpmi98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...