Skocz do zawartości

poduszka powietrzna na motorze?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
mam do Was pytanie, bo pewnie jako "starzy wyjadacze" (a przynajmniej niektórzy z Was, jeżeli chodzi o motory i motoryzację w ogóle) macie może już wyrobione zdanie albo opinię na dany temat - co myślicie o poduszkach powietrznych na motorze? Ja jeszcze nieopierzony w tych kwestiach jestem, ale wydaje mi się to dobrym pomysłem. Do napisania tego tematu "natchnął" mnie art który przeczytałem przed chwilą w necie na jednym z portali. Chodzi o kamizelkę z z poduszką powietrzną. Wygląda to tak:
alpinestars-tech-air-01.jpg?aKma36lopYPW
Alinestars wymyśliło powyższą poduszkę powietrzną przy czym nie jest potrzebna żadna modyfikacja czy ingerencja w samą maszynę - wszystkie czujniki są w samej kamizelce. Jak dla mnie bomba, bo niezależnie ile kosztuje, to jak się przyda, to jest bezcenna :)
jedyne co mnie martwi (może nie jedyne, ale to co najbardziej mnie martwi), to fragment gdzie w arcie było napisane o tym jak to ma działać, tj. skąd czerpie baterie: "Jeśli chodzi o ładowanie, to producent podaje tylko, że potrzebna jest godzina ładowania na cztery godziny jazdy". Nie wiem czy przez to, nie okaże się potem, że zawsze jak wpadnę na moto, to akurat kamizelka z poduszką nie będzie naładowana :/
nie wiem co o tym myśleć - myślicie, że jak już to wejdzie normalnie do sklepów, warto będzie w coś takiego zainwestować? W sumie nie ma nic bardziej wartościowego niż nasze bezpieczeństwo. A nigdy nie wiadomo, czy jak będę sobie spokojnie jechał i uważał jak nigdy, to po prostu ktoś od tak sobie we mnie nie wjedzie "bo nie zauważył..." :/
pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwne rozwiązanie.

Nie twierdzę, że w jakikolwiek sposób gorsze, ale Spidi produkuje kamizelki z poduchą działające na czysto gazowej zasadzie (butla, zaworek i bum!). Bez baterii ładowanej co 4 godziny. Nie używałem takiego cuda, ale wyzwalane to jest chyba zrywką przyczepianą do motocykla. jeśli tak, to trzeba pamiętać, żeby się odpiąć przy zsiadaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie masz dwa rodzaje odpalania.

 

Zawleczka z linka przymocowana do motocykla oraz czujnikiem bez linki

 

Do autora

 

Stac Cie to kup napewno nie aszkodzi. Tzrba tylko pomyslec, ze wszystkie inne ciuchy musisz kuppwac na zalozona kamizele.

 

Kamizelka nie uchroni Cie przed wszystkm, przedewszystkim nie zwolni Cie od myslenia, ja wole bionick'i

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...