Skocz do zawartości

Palacy sie modul zaplonu. Brak iskry zawsze dla prawej cewki


novymivo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej drodzy forumowicze.

Mam dylemat. Motocykl xj 600 s 1999 café racer.

Oto co mnie trapi :

przez moja glupote spalilem modul zaplonu, cewke bezpiecznik I wiazke od kill switch-a JAK : przykrecilem sygnalizator dzwiekowy do jednej ze srub od mocowania prawej cewki, zwarlo sie I oto efekt. Brak iskry dla prawej cewki ( faja 2,3) spalony modul w miejscu oodpowiedzialnym za prawa cewke.

Teraz :

-wymienilem wszystkie uszkodzone elementy LADNIE ZAPALIL ROWNO, ale po 10 minutach od zapalenia motocykla, stracil znowu iskre dla prawej cewki (2.3), lewa cewka dalej daje iskre. Co moze byc powodem takiej sytuacji . Czyzby znowu modul padl ,a raczej element dajacy iskre dla prawej cewki ( lewa cewka dalej ma iskre na nowym module).

Co powinienem sprawdzic : impulsator ( 391 ohm na zlaczce wiec ok), moze alternator cos mi przepala (odlacze nastepnym razem), regularor nampiecia dawal 14.4 v ( gdy motocykl chodzil po wymianie modulu , cewki, bezpiecznika I wiazki od killswitch-a).

MOJE PYTANIE :

zanim wymienie modul I znowu mi padnie po paru minutach dla prawej cewki, co mam sprawdzic I jak ? Napewno zmienie cewki miejscami aby ja wykluczyc, martwi mnie jednak to ze pewnie modul znowu padl a raczej element odpowiedzialny za sterowanie prawa cewka) tylko dlaczego :( ?

Z gory dziekuje

Grzesiek



Za udzielenie konkretnej I trafnej odpowiedzi stawiam dobry trunek z dostawa do domu.

Dziekuje raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA

Motocykl naprawiony co zrobilem :

-wszystkie wtyki , zlaczki, kostki spryskane cleaner do elektroniki oraz nalot zeskrobany jak byl.

- 2 kable dodalem i podmienilem , +12 do cewki , oraz kabel od modulu do cewki (szary)

- masa do silnika odkrecone, papier scierny itp

- wymienilem alternator oraz regulator napiecia (wczesniej mialem non stop 14.4 v podjerzewam ze cos dawalo tam zwarcie) teraz mam od 12.7 do 13.8 V jak powinno byc.

PALI PALI PALI :D yupi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...