Skocz do zawartości

Jaki wybrac cylinder, tłok?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nadszedł czas remontu mojej maszyny Yamaha yz450f 4T 2009 r.

Miałem problem z tracacym sie olejem wymienialem uszczelniacze na zaworach ale nic pomagło problem dalej był ten sam. Po ponownym rozebrani gory tzn głowica zawory cylinder tłok .... cylinder z tłokiem został zmierzony i wszyło ze sa za duze luzy i ze powłoka nicasil jest juz wytarta powiem szczeze ze niebardzo wiem jak ocenic czy cylinder jest juz do wymiany czy mozna go jakos odratowac moze wystarczy szlif kamieniami i nowy tłok bo jak na 2009 r motoru czy nie za szybko na wymiane cylindra ? Jesli juz mialbym wymienac takie zeczy jak tłok cylinder pytanie co polecice jeszcze wymienic ? i z jakich firm polecacie czesci.

Edytowane przez Mac_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :D wossner moim zdaniem jest najlepszy jeżdżę na tych rolkach odkąd mam jakie kolwiek moto, nigdy mi nie wybuchł ani nic, mój kolrga zadał tłok proxa to mu po 70mth wyjebao. Jak uważasz ale wossner jest moim zdaniem najlepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VERTEX ma zestaw (cylinder,tłok,uszczelki) BIG BORE do Twojego moto i to bym założył :biggrin:

Kolega ma i sobie chwali.

Pomyśl też nad korbą,łańcuszkiem-w sumie to łańcuszek rozrządu powinien być wymieniany razem z tłokiem.

Zawory ile mają nakręcone mth ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tu jest problem ze niewiem ile ma moto nakrecone ;/ oczywiscie po wymianie zakładam licznik mth. I zastanawia mnie czy mozna cos zrobic z tym cylindrem jakies propozycje ? bo ile powinien wytrzymac taki cylinderek to bede widzial ile mniejwiecej zrobione jest mth skoro jest do wymiany. Czyli za zestaw musze liczyc kolo 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź cylinder do zakładu,który Ci go zmierzy średnicówką,następnie porównaj wymiar z serwisówką i już będziesz wiedział jaką masz selekcję.

Jak się nie mylę selekcja "D" jest finiszem użyteczności cylindra.

 

Za VERTEX-a 2 tys będzie trzeba położyć. Psychic-a kupisz za 1600,ale pojęcia nie mam jak się sprawuje

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...