Skocz do zawartości

HD Softail '99 potrzebuje rady koledzy jaki gaznik skrzynia i sprzegło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam HD 1999 rok z silnikiem Evo na orginalnym gazniku. Chce zmienic sprzegło gażnik i skrzynie, starą 4 skrzynie sprzedałem mam nowa ULTIME 6 , kupiłem gażnim Mikuni HSR42 ale stary oryginał HD wciąż mam i sprzegło TC klasyczne do Softaila chodzi mi o płynna prace silnika i dobre zgranie podzespołów skrzynia - sprzeglo. Pytania mam takie :

1. zostawic orginał gażnik czy jednak wymienic go na mikuni ? na starym gazniku obdymiało mi tylna swiece i czasen silnik stanał na wolnych np na swiatłach. jak go wyregulwać ? :dry:

2.Co sądzicie o skrzyni ULTIMA 6 ? :huh:

3.poprosze instrukcje do prawidlowego połączenia skrzynia - sprzegło i jak to wyregulowć

A moze ktos z doswiadczeniem pomógł by mi to zmontowac ?

pozdrawiam Harleyluuuuuuuuuuuuuuuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Hm... zastanowiłbym się nad zostawieniem Keihina. Jak to lata w OEMie to szału na Mikunim nie bedzie, a przynajmniej spalanie nie wzrosnie. Mikuniego zaletą w takim przypadku bedzie tylko stabilność regulacyjna, to świetny stabilny gaźnik, ale czy tylko z tego powodu nalezy go montowac to bym polemizował...

ad. 2 syf- i to do tego chiński.

ad. 3 nie rozumiem problemu- jedyne co mi przychodzi do głowy to modyfikacja tulei łozyskowej, aby ją uspokoić od ganiania po wałku- reszta jest niezniszczalna...

Instrukcja? Hm... moment dokrecenia nakretki sprzegła to 108 Nm. Gwint lewy.

 

EVO z 1999 ma 5 biegów- nie 4.

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...