Skocz do zawartości

Prośba o ocenę K1300S, ogłoszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam do oceny kilka moto
1. http://allegro.pl/bmw-k1300s-i4242124767.html
2. http://allegro.pl/bmw-k1300s-od-wlascic ... 05105.html
3. http://otomoto.pl/bmw-k-1300s-M3885985.html
4. http://otomoto.pl/bmw-k-1300s-zamiana-n ... 13790.html

czy możecie coś doradzić odradzić. Moze ktoś z was oglądał jakiś i może coś więcej powiedzeć,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same rodzynki z rynku wybrałeś. Pierwszy nie ma osłony dyfra i ma krótki spoiler od wersji z centralną podstawką której nie ma , drugi miał przeglądy robione w PHU nikt nie widział nikt nic nie wie ale każdy wpisze co tylko zechcesz , trzeci to szlifowany Angol a czwarty za stanów i tu przynajmniej możesz sobie za 40 zł sprawdzić jego historię w Carfax nie da to pełnego obrazu sprzętu ale zawsze coś . Zdaje się że dobre maszyny z 2009-2010 kosztują nieco więcej. Oczywiście te uszkodzenia i braki które są widoczne na zdjęciach to może być tylko wierzchołek góry lodowej , co jest pod owiewkami przekonasz się jak podjedziesz na miejsce z kimś oblatanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi - niby w PL to też autoryzowany dealer BMW (serwis). Miał jednak jakiegoś szlifa - ślady na zaciskach z przodu (lewa strona) i na dźwigni zmiany biegów. Co jeszcze było wymienione tego nie wiadomo.

Generalnie tak jak pisze Rafał - nie szukaj okazji. Nikt dobrego sprzęta jakoś specjalnie okazyjnie nie odda. Przyznam się jednak z drugiej strony, że nie znam używek i nie mam czasu się w to zagłębiać :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ze stanów nie miał przodu właśnie akucje znalazłem

No właśnie tak to jest z okazjami... Dużo pytaj, dużo czytaj. Po prostu jeśli szukasz taniego sprzęta, to będziesz zazwyczaj na marne jeździł oglądać albo coś przegapisz. Popatrz też na forum bmw motocykle. Może tam akurat ktoś sprzedaje sztukę znaną innym użytkownikom.

Odnośnie tych czterech które pokazałeś plusem tego drugiego jest to, że jest od 2ch lat w kraju. Może więc warto pogadać ze sprzedawcą czy to on miał tego szlifa czy takiego kupił.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 2 moto : sprzedajacy jest 2 włascicielem twierdzi ze nie miał wypadku a jak kupował to mu w tym salonie w Częstochowie sprawdzali, nie chce nic opuścić i w sumie to mu nie zależy na sprzedaży :)

 

zastanawia mnie ten z Angli podrapany pytałem czy sie zgadza na lookniecie w BMW to mówi ze nie ma problemu ( no i w sumie najbliżej mam) - co ewentulanie samemu "prześwietlić" - domyslam sie ze albo coś dziugniete albo szafa odkręcona ale to powinno być widać po zużyciu tarcz a najbardziej manetek

 

 

ps. jak ktoś jest ciekawy jak ten ze stanów wyglądał to podaję link do aukcji notabent sprzedający na pytanie czy jest po wypadku odpowiedział ze był mały szlif z lewej strony , może ja sie nie znam ale mały chyba nie był

http://www.autobidmaster.com/carfinder-online-auto-auctions/lot/25856782/COPART_2010_BMW_K1300S_SALVAGE_CERTIFICATE_SACRAMENTO_CA/

Edytowane przez misiek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś ogłoszenie tego z UK do końca? Na końcu jest coś takiego: "Uwaga cena zimowa !"

To chyba świadczy o tym, że nie sprzedał go od zimy mimo niskiej jak na 2010 ceny.

Najpierw poproś o zdjęcia w wyższej rozdzielczości mailem.

A tu masz post ze scigacza gościa który sprzedaje ten sprzęt z z UK

http://forum.scigacz.pl/post-870920.html&highlight=

A tu jego ogłoszenie odnośnie sprzedaży tego samego moto:

http://www.honda-cbr.pl/forum/cbr-f4i-2002r-9999z-t10643.html

Tu masz z kolei inne jego ogłoszenia aktualne:

http://r-garage.otomoto.pl/triumph-street-triple-2013-rok-licytacja-w-r-garage-M4017421.html

http://otomoto.pl/kawasaki-zr-750-laf-z750-z-M4013371.html

Czyli jest to handlarz i prawdopodobnie naprawiacz.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zebym go bronił czy coś ale

 

Chyba najnormalniej sie z nim gadało napewno jest handlarzem jak zresztą widać po aukcjach i to ze to firma jakaś tam.

Z tego co mówił to kupuje najczęściej z aukcji Coparta nawet tego nie ukrywa , z rozmowy tel to kupił od jakiegos kolesia z prywatnych rąk był zaniedbany i podobno ma udokumentowany przebieg a to jak ma dowód rej. łatwo sprawdzić w MOT'cie obserwuje aukcje od zeszłego sezonu a to moto pojawiło sie w lutym jeszcze ze zdjęciami nie umytego moto. Z UK najczęściej mają odwiniętą szafe bo obserwuje też Ebay i widać ze duże przebiegi są sporo tańsze lub też poprostu walnięty w mniejszym lub większym stopniu ale to najczęściej z ubezpieczalni lub aukcji.

 

Wiadomo ze nikt 100% prawdy nie powie dla jednego lekki szlif po lewej stronie to motocykl bez przedniego koła z rojeba.... mi owiewkami a dla drugiego 2 ryski na baku to motocykl po glebie - ciężko trafić wcale nie jest powiedziane ze moto za 40tyś tez nie było rozwalone tylko łądnie zrobione ze nic sie nie da zauważyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowmy sie, ze nikt o zdrodwych zmyslach nie robi nikomu prezentow.

 

Nie wiem ile kosztuje uzywka danego rocznika w DE ale sprzety zaczynaja sie od 12 000 Euro. Tyle, ze mozna je w ciemno brac.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze handlarze nie robią prezentów - nie kupuje pierwszego moto wiec co nieco temat liznąłem , idąc twoim tokiem rozumowania kazy motocykl poniżej 50tyś to złom,

 

Zdaje sobie sprawę ze coś musiało być nie tak skoro się opłaca to przywieźć, naprawić, zarobić wystawiając w dobrej cenie - tylko pytanie czy to były jakieś obcierki , niegrożna wywrotka, cofnięty liczni czy motocykl składany z 5 sztuk -

 

Jeździcie takimi motocyklami zależało mi na waszej opinii czy coś brakuje , owiewki sie nie schodzą, czy inna rzecz której ja mogłem nie zauważyć.

 

Wiem wiem trzeba jechać obejrzeć i chyba trzeba sobie wycieczki porobić.

 

Dzięki za info dobrą wolę i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... idąc twoim tokiem rozumowania kazy motocykl poniżej 50tyś to złom,

Zdaje sobie sprawę ze coś musiało być nie tak skoro się opłaca to przywieźć, naprawić, zarobić wystawiając w dobrej cenie - tylko pytanie czy to były jakieś obcierki , niegrożna wywrotka, cofnięty liczni czy motocykl składany z 5 sztuk -

Wiem wiem trzeba jechać obejrzeć i chyba trzeba sobie wycieczki porobić.

 

Dokladnie tak jak powiedziales, K 1300 S ponizej 10 tysiecy Euro to jest zlom ! Fajnie, ze to zauwazyles !

 

He, he, co znaczy wystawiaac w dobrej cenie ? Dla kogo ta cena ma byc dobra ? Dla sprzedajacego, czy dla kupujacego ?

 

ZNam na peczki ludzi ktorzy jezdza po calej PL i szukaja tej okazyjnej perelki, konczy sie ny tym, ze kupuja pol zloma, bo sporo kasy poszlo na wycieczki, doswiadczenia i nauke.

 

Czasami jest taniej jechac gdzie indziej dolozyc i kupic sprzet z ktorym niema sie pozniej problemu i jest pewny.

 

Wejdz sobie na Forum BMW znajdz kolege Arkham i zapytaj go na PW ile Dostal za swoja K 1200 S z roku bodajze 2005, tylko jak bedziesz czytal to szczeke sobie przytrzymaj aby Ci sie o podloge nie rozczaskala :icon_mrgreen: , a Ty za mniej szukasz K 1300 S, wiec powiem Ci szczerze, ze kon by sie usmial

 

Pozdrawiam, i zycze powodzenia w szukaniu do 40 000 pln'ow

 

http://suchen.mobile.de/motorrad/bmw.html?isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&lang=de&scopeId=MB&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=k+1300+S

 

 

 

Amen w temacie

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam ci tylko kilka pytań może ci się oczy otworzą czy wiesz w którym miejscu i kiedy pęka rama , czy wiesz jak sprawdzić przednie zawieszenie obserwując punkt kontrolny , czy wiesz gdzie pęka głowica w k1300s i dlaczego bo ja wiem gdzie i dlaczego dzieją się powyższe rzeczy i wiem też że mało ludzi w kraju potrafi złożyć zawieszenie Hossacka do kupy i odpowiednio pospawać ramę. Jeżeli chcesz kupić tańszy motocykl po naprawie to możesz ale musi być dobrze naprawiony , niestety te dobrze naprawione też kosztują więcej niż 30tyś - no chyba że masz to gdzieś i będziesz jeździł kierując się zasadą krzywo prosto byle ostro. No i kolejna rzecz podłączenie i zakup używanego modulatora ciśnienia układu ABS do k1300s to koszt od 1300zł jeżeli się znasz na rzeczy do 2500zł jeżeli znasz się mniej lub powyżej 5tyś w serwisie a jest to tylko jedna z wielu wstydliwie skrywanych przez sprzedających wad tanich maszyn BMW. Jak widzisz koszt postawienia na nogi maszyny za 30tyś może bardzo szybko dojść do 40tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał:

 

Masz rację nie znam się tak dobrze jak ty , ale myślałęm ze forum służy do wymiany zdań czy ewentualnej pomocy. ( wiem już ze często siadają pompy ABS - nie tyle pompa co sterownik, wiem ze odmawiają poszłuszeństaw przełącznki kierunków a w skrajnych przypadkach nawet unieruchomią moto i kilka innych rzeczy - codziennie uczymy się coś nowego)

 

Kupując używany sprzęt każdy liczy się z jakimiś wydatkami a jakimi to w sumie zależy jak dobrze "prześwietlimy" dany sprzęt. ( przynajmniej jak tak do tego podchodzę , nie wierzę ze do używki nic nie trzeba dokładać). Nie wszystkich stać na auto czy moto z salonu dlatego szukają używanych wiadomo zeby jak najlepszy stan i jak najtańszy. I może zostawmy juz tą kwestję zeby nie zaogniać tematu.

 

Może się komuś przyda

Teraz tylko dorzócę ze byłem looknąc tego z uk tak z ciekawości bo mam niedaleko, generalnie do malowania prawie wszystko oprócz kilku plasitków ( wgląda jakby stał pod chmórką , śruby zardzewiałe, purchle na osłonie wału i innych malowanych elementach, klocków z przodu brak, tarcze ok, swieci błąd + inspekcja. Samo prowadzenie brak zastrzerzeń gripy grzeją esa i abs śmiga a i jeszcze ciekawostka chyba ma zamontowanego crashpada po lewej stronie pod plastikiem , nie wiem czy tak powinno być bo po drugiej stronie nic nie ma czy poprostu plastiki były połamane i dokupił bez dziór do montażu i zapomniał zdjąć - tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...