Skocz do zawartości

Rumunia 2014 inaczej- Kulawa Drużyna Pierścienia, Sworznia i Cylindra


franekfilm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co, to sami z siebie bierzemy przykład ;). Planujemy już kolejną wyprawę, na weteranach będziemy zdobywać alpejskie przełęcze.

Dziś ostatni wpis w zakładce "PROJEKT". Projekt był projektem do momentu, kiedy ruszyliśmy na wyprawę. Strona "To nie koniec drogi" będzie poświęcona podróżom niepełnosprawnych motocyklistów, nie jednorazowej wyprawie kilku straceńców ;)

Włączamy się w prace nad zmianami przepisów w ośrodkach szkolenia kierowców, bo do tej pory nie ma przepisów dotyczących niepełnosprawnych, którzy chcą zdawać prawko na motocykl.

Na koniec wzmianka o naszej podróży na antenie TVP SPORT: http://sport.tvp.pl/17060555/magazyny/pelnosprawni/wideo/pelnosprawni-pokonali-2000-km-mimo-wielu-barier

Dzieje się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień przed startem wyprawy rozmawialiśmy z człowiekiem, od którego zaczęła się moja "przygoda" z niepełnosprawnymi.

Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych, olimpijczyk, instruktor narciarski, trener kadry Polski w narciarstwie alpejskim, zapalony rowerzysta. Bardzo serdeczny i przyjacielski gość pokazujący, że można żyć dalej tak, jak przed wypadkiem motocyklowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tym razem o weteranach, których udział w wyprawie do Rumunii był gorącym tematem w w wielu motocyklowych kręgach.

Junakiem???? Do Rumunii???? Jak to ujął właściciel: "motocykl jest kapryśny, ja jestem niepełnosprawny..."

Drugi pojazd to K-750, do którego mam szczególny sentyment. Podobnym zaczynałem moją przygodę z motocyklami w latach 80-tych: moto-2.jpg

 

 

Podobny sprzęt wziął udział w projekcie "To nie koniec drogi". Ponieważ właściciel jest częściowo sparaliżowany, ma niedowład prawej części ciała i porusza się o kulach, pojazd jakim może się poruszać to motocykl z koszem. Pojechaliśmy w ciekawym składzie, w składzie, w który mało kto wierzył. Ze mną, jako organizatorem na czele. Dobrze, że chłopaki litościwie odpuścili wszelkie zakłady, jakie robiliśmy przed i w trakcie wyprawy, bo musiałbym na golasa biegać po centrum Warszawy...

Przed Wami spotkanie z weterańskim odłamem Kulawej Drużyny Pierścienia, Tłoka i Cylindra:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już wkrótce kolejny przegląd filmów z wypraw motocyklowych, organizowany przez Gładzia- Pawła Głaza z Radiator-Mototurystyka:

http://www.radiator-mototurystyka.pl/6170/6170/, gdzie pokażemy film z podróży Kulawej Drużyny.

Tymczasem krótkie przedstawienie ekipy:

 

W przygotowaniach marcowa wyprawa do Maroko:

maroko-logoedit-2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...