Skocz do zawartości

Wyjazd w ALPY - prosze o rady, sugestie,


krytek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planujemy wyjazd z kolega w Alpy na poczatku lipca. Nasza podroz zaczynac sie bedzie z Anglii i chcemy w pierwszym dniu podrozy zrobic jak najwiecej likometrow aby dojechac do Przełęczy Stelvio.

 

Od nas do tego miejsca mamy ok 1400 km wiec mam pytanie czy ktos moze polecic sprawdzonena miejsce na nocleg gdzies przed przelacza max 100km.

 

Dodam ze jest to wyjazd z nastawieniem na nocleg pod namiotami ale po ok 1400 km poasowalo by sie porzadnie odswiezyc, zjesc i wyspac w bezpiecznym i pewnym miejscu.......

 

Dla zainteresowanych dodam ze jest to wyjazd 7-9 dniowy i ma na celu objechanie czesci alp oraz powrot przez polodnie francji brzegiem morza i powrot do anglii....

 

Pozdrawiam i prosze o sugestje odnoscie noclegu i zapraszam do pisania rad.....

 

Pozdr

Edytowane przez krytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z campingami niema najmniejszego problemu. Nigdy nigdzie nie rezerwowalem, miejsce zawsze znalazlem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzieki za odpowiedzi.

 

Interesuja nas tylko kampingi mniej lub bardziej wyposazone i nie nastawiamy sie na pensjonaty-chyba ze bedzie przymus...

 

jakie sa srednie ceny za noc na kampingach w Alpach?

 

Jakie sa roznice temperatur ? - nie wiem czy dokupic sobie odziez dodatkowa jak by bylo bardzo zle.. Obecnie uzywam tekstylny zestaw RST Razor z podpinkami i nie nazekam przy 8 st.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austri masz przy drodze chalupy gdzei sa wywieszki ZIMMER lub Zimmer FERI wiec stajesz i pytasz, koszt sredni to cos miedzy 15 a 20 €.

 

Wlocha nie wiem, bo nie nocowalem, co najwyzej wracalem wieczorem aby tam nie nocowac, Francja jest nieco drozsza niz Austria, ale za Camping od jednej osoby wypada cos Kolo 10 € + 2 € za prad jezeli sobie zazyczysz.

 

Najdrozsza jest Szwajcaria, Camping od osoby to juz ca. 20,- € , za jedynke w hotelu placilem 85,- franciszkow.

 

Co do roznicy tmperatur, to w zaleznosci jak wysoko wjezdzasz, najnizsza jaka mialem to 2,5 st. C i snieg przy drodze o ile nie sciany sniegu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/166347-samotne-tour-de-alp/

 

masz tu opis mojej zeszłorocznej trasy po Alpach. pytaj co cie interesuje bo sam nie wiem co Ci doradzić. odpisze za tydzień bo wypadam poszwendać się troszkę po Rumunii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/166347-samotne-tour-de-alp/

 

masz tu opis mojej zeszłorocznej trasy po Alpach. pytaj co cie interesuje bo sam nie wiem co Ci doradzić. odpisze za tydzień bo wypadam poszwendać się troszkę po Rumunii

Witam

 

Czytalem i jestem pod wrazeniem poprsotu super i to w pojedynke....

 

Zdazysz szybko wkelic mapke Twojej wyprawy ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy date juz ustalona jesli chodzi o wyjazd - 28.06 ruszamy z anglii jazdac przez niemcy w strone PASSO STELVIO. Na ta chwile jedziemy na dwa motory na 100% pewni wyjazdu.

 

JAkby sie ktos chcial dolaczyc, nie ma problemu - bedzie razniej chociaz przez czesc objazdowki....

 

P.S Prosze o jakies namiary na pole namiotowe max 100km od przeleczy Stelvio jadac od polnocy.

 

Pozdr

 

Fajna strona jesli szukamy pola namiotowego - tez w Alpach :

 

http://pl.camping.info/kempingi

Edytowane przez krytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rusze najprawdopodobniej miedzy 20 a 25.06

 

pozdro

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav54 od 15 lat jezdze na Stelvio i w zyciu nie slyszalem ba nie widzialem zeby na noc zamykali, co za bzdury.

Krytek nie zapomnij przeciw deszczowki.

nocowałem w lipcu 2013 ,po 20tej było pusto ,obsługa hotelu informowała że przełęcz jest zamknięta ,byc może była to wyjątkowa sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Od 26 do 29 czerwca 38 juz zlot na Stelvio i wiekszosc wydarzen jak zwykle w Sondalo.Dla jadacych w tym terminie tranzytem przez przelecz polecam ominac, bo jest naprawde tloczno.

www.motoraduno-stelviointernational.com

Dodam ze w zeszlym roku zapisanych na zlot bylo powyzej 10 000tys. a odwiedzajacych okolo 30 000 tys.

Edytowane przez robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze w zeszlym roku zapisanych na zlot bylo powyzej 10 000tys. a odwiedzajacych okolo 30 000 tys.

 

10 milionów?? chyba niemozliwe ;)

 

Infrastruktura turystyczna w Alpach jest nader rozwinięta... Noclegów nie ma po co planować.. A jesli jest tylko dwóch, to zawsze coś się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Taaaa, gdzie napisalem te miliony? Jedyny zlot, ktory przekracza liczbe 100 000 tys. uczestnikow z goscmi i wystawcami to Faak i jak narazie wiekszego nie znam.A od kilku lat widze ze na kazdej tego typu imprezie jest coraz mniej motocyklistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...