Skocz do zawartości

Remont Honda XL 125 s i przeróbka na SM


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od razu piszę ze będzie to opis postępów prac nad moją Honda, a więc:

 

Jako że jestem nowy na forum to się przedstawię, Moje imię to Kamil ale możecie mi mówić Suli. Jeżdże już na moto od 10 roku życia, zaczynając od Rometa Pony. Jakieś 2 lata temu kupiłem sobię Honde XL 125 s z 1994 roku, jestem jej 3 właścicielem.

Do tej pory jeździłem nią uśmiechniety od ucha do ucha, lecz przyszła pora na to aby coś się zmieniło. Nad moją głową zaświeciła mi się żarówka (Osram), co by było gdybym przerobił ten motor na... Supermoto hmm?

Więc tak prace zostały rozpoczęte:

 

Zacznę od tego ze wyprowadziłem moją Honde ze stodoły i wybudziłem ją ze snu zimowego. Silnik cud malina zapaliła za 1 razem po czym zgasła bo zapomniałem odkręcic kranika. Przystąpiłem do rozebrania maszyny na części pierwsze. Zajeło mi to 6 godzin.Spuściłem olej z silnika (czarna smoła) po czym wyciągnąłem silnik z ramy.Wszystkie plastiki zostały zdjęte (2 boczne owieki :biggrin:) i odpiąłem elektrykę. Całkiem fajna zabawa polecam :biggrin: . Rama i wahacz tylny zdjęty. Najłatwiejsza robota skończona teraz problemy z którymi muszę się z wami podzielić a więc:

 

Luzy wszędzie luzy, luzy na przedniej zębatce luzy na tylne zębatce, luzy w przednim kole,luzy w tylnym kole masakra

Kołami sie nie przejmuje ale o tym później, nowe zębatki zamówione, te były juz bardzo mocno wyeksploatowane.

 

Teraz Wiązka elektryczna

Problem: Kabel prowadzący od akumulatora do wiazki jest wyrwany chce to zregenerować ale nie wiem jak bo nie mam pojęcia jak to wyglądało, więc jak ktoś ma taką Honde to niech podeśle zdjęcia jak idzie ta wiązka

 

Dobra no to teraz projekt:

- Rama zostanie pomalowana na czarny kolor, a owiewki razem z bakiem pomaluję na Biało

- Wracająć do kół nie opłaca mi sie naprawiać luzów bo tak przerabiam Honde na supermoto i daję Koła na 17" przerobię je na moje piasty i wsadzę do ramy i będzie po problemie :)

- Zamiast wielkiego oka jako reflektora z przodu zmienie to na owiewke Polisporta Tylko zmienie kable i żarówke bo mam napiecie na 6v

- Ocynkuje podnóżki, kickstarter, nóżkę , dźwignię zmiany biegów i coś tam jeszcze

- Pomaluję silnik na srebrno

- Zrobie na nowo siedzisko czyli obije je i zmniejsze bo to jest dla mnie zbyt wysokie i niewygodne

- Kupię nową kierownicę Renthal wraz z manetkami (nie wiem jakie doradźcie mi)

 

Narazie to tyle niedługo wrzucę zdjęcia mojej Hondy przed, w trakcie i po pracach żebyście pooglądali

 

Zdjęcia prac nad Hondą

https://plus.google.com/u/0/photos/100575542621343018205/albums/5994604178772613889

 

Części:

25.03.2014

- Doszły do mnie dzisiaj nowe części:zębatka tylna, zębatka przednia i dźwignie sprzęgła i hamulca.Pora aby dokładnie wyczyścić silnik :)

Ps. Nadal szukam kół 17"

Edytowane przez Sulejman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola mozesz naprawic niewielkim kosztem zmieniajac łozyska na nowe. Zakladanie kol od 50ccm niewiem czy jest dobrym pomyslem. czekamy na zdjecia.

Spokojnie wszystko jest przemyślane nic się z tymi kołami nie stanie

Edytowane przez Sulejman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update 02.04.2014

-Dzisiaj przyszły do mnie nowe części: Kierownica Renthal, manetki Domino

- rama została oddana do piaskowania

- Plastki w naprawie (są popękane)

- Silnik W malowaniu na srebrny

- Siedzenie u tapicera

Lista rzeczy która została zrobiona

- Wiązka elektryczna

- Światła

- Zakupiony nowy akumulator 6v

To tyle postaram sie jak najszybciej wrzucić zdjęcia

 

Ps.

Nadal szukam kół 17"

Edytowane przez Sulejman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...