Skocz do zawartości

MZ ETZ 250 - sprzęgło


jumpersss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat dosyć popularny co to tych motocykli :) otóż wymieniałem koło sprzęgłowe, zabierak i tuleje.. wszystko skręconei teraz problem.. na1 i 2 biegu nic się nie dzieje ale na kolejnych tak jakby sprzęgło się ślizgało i tutaj pytanie.. wina po stronie ślizgania się na tulei kosza sprzęgłowego czy może nie wyregulowane sprzęgło..

 

Nie wskakuje motorkiem powyżej 4tys obrotów ponieważ tłok na dotarciu... wymieniony także olej na Hipol 80W90 czyżbym nalał go za mało.?

 

Dodatkowo wskazówka przy zdejmowaniu kosza sprzęgłowego zauważyłem że troszkę zdjechany stożek i środek koła sprzęgłowego.. napunktowałem stożej i w środku koło sprzęgłowe.. i kluczem dynamometrycznym na 90Nm... potem reszta do kupy zakręcony ślimak fest... odpalić odpale i normalnie jeżdżę ale tak jak mówię 1 i 2 łagodnie a kolejne jakby się ślizgało.. do teogo w silniku przy spuszczonym sprzęgle słychac jakby lekkie ocieranie.. może to ma jakiś związek :)

 

Za dużo problemów i google już nie pomaga, muszę się zam zwrócić o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Temat dosyć popularny co to tych motocykli :) otóż wymieniałem koło sprzęgłowe, zabierak i tuleje.. wszystko skręconei teraz problem.. na1 i 2 biegu nic się nie dzieje ale na kolejnych tak jakby sprzęgło się ślizgało i tutaj pytanie.. wina po stronie ślizgania się na tulei kosza sprzęgłowego czy może nie wyregulowane sprzęgło..

 

Nie wskakuje motorkiem powyżej 4tys obrotów ponieważ tłok na dotarciu... wymieniony także olej na Hipol 80W90 czyżbym nalał go za mało.?

 

Dodatkowo wskazówka przy zdejmowaniu kosza sprzęgłowego zauważyłem że troszkę zdjechany stożek i środek koła sprzęgłowego.. napunktowałem stożej i w środku koło sprzęgłowe.. i kluczem dynamometrycznym na 90Nm... potem reszta do kupy zakręcony ślimak fest... odpalić odpale i normalnie jeżdżę ale tak jak mówię 1 i 2 łagodnie a kolejne jakby się ślizgało.. do teogo w silniku przy spuszczonym sprzęgle słychac jakby lekkie ocieranie.. może to ma jakiś związek :)

 

Za dużo problemów i google już nie pomaga, muszę się zam zwrócić o pomoc :)

 

Hipol wlałeś do skrzyni biegów ???

 

Wszystkie podkładki założyłeś ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hipol wlałeś do skrzyni biegów ???

 

Wszystkie podkładki założyłeś ?

 

Tak Hipol 80W90 przerzuciłem wiele for i piały osoby że taki należy lać choć także były wymienione inne ale nie było większej opinii pozytywnej o jakichś innych produktach...

 

Podkładki wydaje mi się że wszystkie jedna za sprzęgłem i zębatką która wchodzi do sprzęgła a druga sprężynowa przy zakręcaniu ślimaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak Hipol 80W90 przerzuciłem wiele for i piały osoby że taki należy lać choć także były wymienione inne ale nie było większej opinii pozytywnej o jakichś innych produktach...

 

Podkładki wydaje mi się że wszystkie jedna za sprzęgłem i zębatką która wchodzi do sprzęgła a druga sprężynowa przy zakręcaniu ślimaka...

Faktycznie,sam producent taki zaleca.

Co do tego ocierania,to musisz przestudiować serwisówkę

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nagrałem filmik i to może pomoże w rozpoznaniu problemu :) ogólnie to zauważyłem że chyba podczas jazdy dzisiaj to znikło... a przejechałem z 5 razy po kilometrze tura co pare minut i nic się nie działo jedynie na 5 biegu zaczął odcinać pliwo przy 4tys obrotach ale to wszystko chyba dzieje się za sprawą tego że był robiony szlif cylinda i dopiero wszystko się dociera.. więc moze mi się wydawało wczoraj że sprzęgło się ślizga...

a kolejny problem to taki że po rozgrzaniu silnika wydaje on charakterystyczne dźwięki jakby pisku przez tłumik co chwile czy coś w tym stylu... a do tego potem odstawiłem go pochodził z chwilke za 5 minut ja do odpalania a tam ni chu chu.. kopniak chodzi trochę ciężko ale nie chciał coś załapać.. tak jakby się rozgrzał tłok i miał ciężko w odpaleniu...



zamknąć wystąpił nowy problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...