Skocz do zawartości

Cagiva Cocis 50 - problem ze skrzynią


Ciamek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie łożysk w skrzyni powiększył się luz wzdłuż osi wałka sprzęgłowego... zdziwiłem się że między łożyskiem a trybem 1-go biegu nie było podkładek dystansowych na tym wałku a luz już wcześniej był ale nie aż taki... jak było tak złożyłem na uszczelkach tej samej grubości. Jeśli ktoś kiedyś majstrował przy tym silniku prosił bym o radę czy luz powinien być czy też poprzedni artysta o czymś zapomniał.

Skrzynia 4-o biegowa, na wałku zdawczym brak luzów, na sprzęgłowym ok 1 mm!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie łożysk w skrzyni powiększył się luz wzdłuż osi wałka sprzęgłowego... zdziwiłem się że między łożyskiem a trybem 1-go biegu nie było podkładek dystansowych na tym wałku a luz już wcześniej był ale nie aż taki... jak było tak złożyłem na uszczelkach tej samej grubości. Jeśli ktoś kiedyś majstrował przy tym silniku prosił bym o radę czy luz powinien być czy też poprzedni artysta o czymś zapomniał.

Skrzynia 4-o biegowa, na wałku zdawczym brak luzów, na sprzęgłowym ok 1 mm!

 

Pozdrawiam.

składałeś bez serwisówki ?

w niej powinno być podane,czy ma być podkładka czy też nie

 

Łożyska kupowałeś w serwisie,czy jakiś sklep Ci je dopasował ?

Pytam,bo może założyłeś łożyska innej grubości (cieńsze) i dlatego luz się powiększył

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówkę mam, niestety na rysunku złożeniowym niema pokazanych podkładek, w instrukcji wyjmowania wałków napisane że są, składałem tak jak było wcześniej wszystko zmontowane czyli bez podkładki. Łożyska są tej samej firmy i mają takie same wymiary, wszystko sprawdzone i zmierzone. Luz mógł się delikatnie zwiększyć przez nowe uszczelki ale to może być różnica rzędu 0.1mm max. tymczasem dziś założyłem na próbę sprzęgło...bez zmian.

 

Link do serwisówki:

 

http://ebookbrowsee.net/manuel-atel-cocis-pdf-d410184864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...