Skocz do zawartości

Jesień 2014 - Maroko


Neno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powolutku zaczynam snuć plany na przyszłość wychodząc z zimowej depresji wink.png
Jak to wygląda... już tłumaczę.
Szukam osób które przyłączą się do wspólnego wyjazdu do Maroka (Agadir)
Dysponuję pojemnym, wygodnym, w miarę nowym autem z klimą, do którego spokojnie mogę zabrać 4 osoby + jedną zgrabną, niską kobietę wink.png Po prostu dla 5tej osoby jest nieco mało miejsca stąd takie wymagania wink.png
W połowie drogi przez Europę mamy darmowy nocleg pod dachem z kolacją i śniadaniem + bezpieczny parking wink.png Nocleg u motocyklistów więc sami swoi wink.png Oczywiście w drodze powrotnej to samo. Jestem również otwarty na zboczenie z trasy i zwiedzenie czegoś po drodze w ramach rozrywki. Alkohol i impreza w samochodzie... jestem na tak wink.png Mam już doświadczenia z takimi przypadkami i o dziwo jedzie mi się lepiej wink.png

Oczywiście ze względu na urlopy podejrzewam, że potencjalni chętni wybiorą jednak samolot - latają z Berlina, koszt ok 800zł (Agadir). Do Berlina dojazd np. Polskim Busem - koszt ok 100zł. Podane ceny - w obie strony. Wszystko zależy od szybkości podjętej decyzji i daty samego wyjazdu, długości jego trwania no i miejsca z którego startujecie. Inaczej będzie kosztował dojazd do Berlina ze Szczecina, inaczej z Tarnowa.
Jest przyczepa która kilka motocykli pomieści...
Koszt dojazdu do Agadiru uzależniony od ilości motocykli, wyładunek w Agadirze (odpadając więc Wam koszty promu - tym co lecą samolotem, dojazdu, noclegu, żarcia i autostradowej nudy a +/- zyskujecie 2 dni i trochę bieżnika na oponach, mowa oczywiście o trasie Tanger-Agadir - szybko licząc jest to około 800-1000zł).
Koszty na miejscu... no to naprawdę zależy już tylko od Was i Waszej wyobraźni. Noclegi z kolacją i śniadaniem to koszt w przedziale 10-15 euro zależy od standardu ale w dużych miastach, szczególnie w Marakeszu trzeba się liczyć z nieco wyższymi stawkami.
Paliwo: 1.1E za litr a ile km przejedziemy - to też zależy od Was, bądź też od nas bo ja też będę chciał mieć wpływ na to gdzie i jak będziemy podróżować. Jak razem, to razem tongue.png
Termin około 23 września (to termin idealny dla mnie) +/- 1-2 tygodnie, do uzgodnienia w grupie, podobnie jak i cała reszta. Można jechać dalej w jednej grupie, można się podzielić i każdy robi swoje.
Sam okres na miejscu też do uzgodnienia w przedziale 2 lub 3 tygodnie, bowiem samoloty latają co tydzień, we wtorki.
Ja startuję ok 5-6dni wcześniej z Waszymi maszynami lub z Wami i maszynami, jak wolicie wink.png

GPS SPOT - będzie na pokładzie, to takie sprzęt dzięki któremu wasze rodziny, znajomi będą wiedziały gdzie akurat w danej chwili jesteście, czy stoicie, czy się przemieszczacie.
Relacja - on-line z namiotu na naszym Forum.
Kuchnia: do uzgodnienia
Noclegi: ja preferuję namiot ale to też do uzgodnienia.
Drogi: do ustalenia (ja sugeruję 50/50 i dobrą dualową oponę)

Ogólnie jestem otwarty na Wasze pomysły - mnie tam ucieszy chyba wszystko, od rejsu w ocean na połów ryb, przez wycieczkę na wielbłądzie w głąb pustyni po wyjście w góry na dzień, dwa czy trzy. Nie chciałbym po prostu by nasz ewentualny wspólny wyjazd zakończył się gonitwą za planem, nabijaniem kilometrów. Nie sztuką jest przejechać przez kraj, sztuką jest go poczuć, zapamiętać. No właśnie... chciałbym się trochę pobawić (mam nadzieję, że z Waszą pomocą) w nagranie fajnego materiału filmowego z którego później kolega zmontował by nam jeśli nie film, to chociaż fajny klip. Na zdjęcia ode mnie też możecie liczyć ale i z jednym, i z drugim może to potrwać nawet miesiąc czy dwa... niestety na to potrzeba trochę czasu - szczególnie na film.

Pytania : PW lub [email protected]
Można też dzwonić : 603 203 7 zero zero
Nie ma głupich pytań, mogą być tylko głupie odpowiedzi wink.png

 

Kilka fotek z mojego wyjazdu do Maroka w roku 2011. Znów mnie tam ciągnie jak widzicie ;)

 

aPu3tL1.jpg

 

TO1Dens.jpg

 

0lGbSLI.jpg

 

ACZULAD.jpg

 

V4THYsV.jpg

 

uaekvys.jpg

 

PlgDzzq.jpg

 

x4nMKV8.jpg

 

Ub0KkKU.jpg

 

HXhht77.jpg

 

y4yfl0d.jpg

 

LCuLO4E.jpg

 

GqircYh.jpg

 

j5URB6g.jpg

 

3lMlWSD.jpg

Edytowane przez Neno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjazd wypali to mam wielka ochotę napisać relację on-line, wieczorem z namiotu ;) - tak by zainteresowani mogli dzień w dzień, przez daj Boże 3 tygodnie czuć się tak, jak by byli z nami. Powalczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść nowych informacji:

- brak już miejsc w samochodzie, zostaje tylko opcja samolot

- miejsca na motocykle jeszcze są

- powstało już forum uczestników wyjazdu (dołączyć można po wpłacie zaliczki, bo jest to opcja wymiany informacji tylko pomiędzy uczestnikami wyjazdu - tak, by choć trochę się poznać)

- raczej na 99% spadnie cena za sam lot, i to możliwe, że w okolice 500zł - jedzie z nami kolega, który opanował sztukę wyszukiwania tanich połączeń.

Oczywiście pomoże. "Będę zaczynał szukanie lotów w połowie czerwca, z Katowic, Krakowa, Wrocławia do Marrakeszu, Agadiru (z tym ze do Agadiru są zawsze droższe ale jest i na to pomysł :P), wiec jeśli ktoś będzie chętny do lótow z tych miejsc to niech da znać (mogę też pomóc szukać z innych miast). Loty tanimi liniami z przesiadką lub dwoma (przeważnie całość przelotu trwa od 8 do 20 h w zależności jakie się połączenie wybierze). Cena przelotu nie powinna przekroczyć 500 pln z bagażem podręcznym - ale pewnie uda się taniej." .
- znamy już w miarę dokładny termin: wylot w granicach 13-14.09, lot powrotny 4-6.10. O dokładnym terminie zadecydujecie Wy ( za pewne będzie to podyktowane pracą i cenami połączeń lotniczych) ja jestem elastyczny.

- konkretny plan tego gdzie pojedziemy, co zobaczymy ustalimy na naszym forum jak zbierze się komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ceny za lot do Marrakeszu (tam dojadą motocykle) spadły poniżej 600zł (w obie strony).

Na miejscu prawdopodobnie dzielimy się na dwie grupy:
- kierowca + pasażer
- jeźdźcy solo (trasa off/on)

Pytania:
GG 64513
[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Motorki już wczoraj wyjechały z Polski. Większość z naszej ekipy musi niestety jeszcze tydzień przesiedzieć w robocie... ale już za tydzień wylot do Marakeszu !! :biggrin:

Zapewne Neno będzie zdawał relacje w wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorki już od 6h czekają w Marrakeszu.

 

Po drodze nie obyło się bez przygód ;) ok 20 h stracone w Niemczech, kilkanaście na odprawie celnej na Gibraltarze... ale w końcu chłopaki dzielnie dojechali z motorkami i już czekają na nas. Chociaż nie do końca czekają. Tutaj kolejna przygoda - szukanie akumulatora do "młodej Teresy", bo zdech zaraz po zapakowaniu moto na lawetę, odwiedzili już 7 sklepów i jak narazie siedem razy "pudło".

A byłbym zapomniał, po drodze zgubili jeszcze 4 śruby od koła w samochodzie. TAK! Z JEDNEGO koła !! ;)

 

 

Fajnie się zaczyna :biggrin:

Edytowane przez kolasgsxr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...