Skocz do zawartości

Ustawienie rozrządu romet crs 200


adamek747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

adamek , zacytuję z portalu przyspieszenie.pl :

 

"..

Ciekawe – opisywany motorek nie ma gwarancji fabrycznej – jak zareaguje serwis na poważną awarię dzień po zakupie? (ARKUS & ROMET GROUP Łódź, ul. Dąbrowskiego). Serwis zaproponował mi pomoc. Po diagnozie okazało się że jest uszkodzona zębatka napędzana przez rozrusznik ( który w momencie awarii nie działał!? ), pogruchotane części zębatki blokowały ruch wału korbowego… nieciekawie. Serwis zaproponował następujący układ – płacę za części po ich cenach zakupu, robociznę dają gratis – fair enough! Za ,,remont” włącznie z wymianą oleju zapłaciłem niecałe 200 pln, naprawa trwała ok tydzień – ok!

"

:laugh:

 

A ty właśnie dorzuciłes do tego popychacze . Nima wałka w głowicy ? Czy to nysa 522 w wersji półcylindrowej ?Czy głowica jest bezkolizyjna ?



Wybacz , nie mogłem. NA codzień pracuję z chińską "bracią" .

 

A luz na popychaczach proponuje ustawic na goraco , tzn . znaleźć punkt wyjściowy na zimno , np 0,25 na ssacym , 0,35 na wydechu (zajrzeć do serwisówki od np. urala - tez ma popychacze i spore luzy ), rozgrzać - jesli nie zgaśnie to sprawdzić luz i zminimalizować pozostawiając 0,05mm luzu .

Założe się że dane serwisowe sa owiane tajemnicą serwisu złometa . Bo jakby się wydało cotototo ... :laugh:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...