Skocz do zawartości

Wiliam70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brak ładowania, uszkodzony regulator napięcia.

 

Oryginalny to wydatek ok. 280-380 PLN, poszukałem zamiennika cena ok. 240 PLN.

Zdecydowałem się poszukać coś, co będzie działało, a cena nie powali na ziemię :)

Z całej masy "chińczyków" najlepiej wykonany okazał się regulator do Romet 249 Division.

Parametry (mierzone miernikiem) identyczne jak w oryginale :)

Niestety kolory przewodów i wtyczka inne :(

Miernik do ręki i wyniki pozytywne.

 

w starym regulatorze przewody :

żółty, żółty, brązowy, czarny, biały/czerwony.

 

W nowym:

czarny,zielony, różowy, czerwony, żółty.

 

W starym i nowym odcinamy wtyczkę (ok. 1/2 długości przewodów).

Do nowego regulatora lutujemy starą wtyczkę. Przewody łączymy w/g kolorów przewodów (r - kolor przewodu nowego regulatora) i (w - przewody z wtyczki starego regulatora ):

( r ) czarny - (w) brązowy

( r ) zielony - (w) czarny

( r ) różowy - (w) żółty

( r ) czerwony - (w) biały/czerwony

( r ) żółty - (w) żółty

W starej wtyczce są dwa przewody żółte (żółty pin 1 i żółty pin 6), bez znaczenia do którego przylutujecie różowy i żółty z nowego regulatora, ponieważ obydwa idą z uzwojenia prądu przemiennego.

Dla bardziej "wtajemniczonych" pomiary na nowym regulatorze między pinami powinny wynosić kolor przewodu dotyczy tego z Divisina + miernika na przewodzie czerwony + /żółty, różowy +/ zielony, żółty +/zielony, czerwony +/różowy - 38 Ω oraz czerwony+/różowy - 160 Ω.

 

Nowy regulator zapłaciłem 45 PLN, 25 min mojej pracy i gotowe. Regulator działa, dobrze ładuje. Nie przegrzewa się jest ok.

Foto 1 i 2 stary regulator, 3 nowy.

 

P.S. Prawa autorskie foto nowego regulatora pochodzi ze strony Serwisu motocyklowego "Wiński" w Olsztynie, pozostałe foto moje.

 

 

post-75025-0-12694400-1393581317_thumb.jpg

post-75025-0-28717100-1393581322.jpg

post-75025-0-58717200-1393581397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...