Skocz do zawartości

organizowanie przejażdżki


pitbull73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marcon, a czy ja mówiłem, że Cię nie zabiorę??? Witaj w "zespole"!!!

 

Odnośnie wymaganych dokumentów: paszport musi być, do tego zielona karta, można (jak ktoś zapomni) kupić na granicy, ale to duuużo więcej kosztuje...



Zrobiłem małą korektę trasy, proponuję wyjazd w piątek 7 maja w godzinach popołudniowych i pierwszy nocleg nie w Czechach, tylko przed granicą w Polsce w Jastrzębiu Zdrój, mam tam przyjaciół, którzy mogą nas przenocować. Będzie o jeden nocleg taniej...

 

Natomiast w sobotę czekała by nas dłuższa przejażdżka już do Chorwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się Wam tylko wtrącę: do Chorwacji, Bośni, Czarnogóry i Serbii NIE potrzeba paszportu.

Byliśmy w 2013 w weekend majowy i Konrad BEZ paszportu nie miał żadnych problemów, czy nawet pytań, na jakiejkolwiek granicy.

Co do zielonej karty. Sprawdzali tylko w Bośni. ale to w sumie tak sprawdzali, że ja się kapnąłem dopiero później, że dwukrotnie dałem im do wglądu zieloną kartę od roku nieważną ;)

Nie wiem jak z paszportem do Kosowa.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w BiH i paszport chcieli, zieloną kartę też sprawdzali...

Kumpel musiał na granicy na auto dokupować, kosztowało go to 100 euro...

Zielona Karta tak. paszport wołają, ale wystarczy dać im Dowód Osobisty i jest ok.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Też byłem kilka razy w Chorwacji, Czarnogórze i Bośni. Zawsze wystarczał dowód osobisty (nawet w Albanii z tego co kojarzę. Odnośnie zielonej karty to raz wołają raz nie, więc warto mieć żeby nie kupować na granicy.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zmodernizowałam nieco trasę:

W-Wa - Jastrzębie Zdrój (nocleg) - Rijeka (nocleg) - Zadar (nocleg) - Omiś (2 noclegi) - Dubrownik (nocleg) - Petrowac lub Budwa (2 noclegi) - Sarajewo - Budapeszt - Eger - W-wa.

Noclegi oczywiście w tych msc. lub okolicach, okolice Omiśia z wypadem bez bagaży do Mostaru, Medzjugorie, noclegi w Czarnogórze - pojeżdżenie troszkę po okolicy.

 

Wyszło mi około 3900 -4000 km.

 

I teraz koszty:

- paliwo (spalanie 6/100, cena uśredniona 5,70 zł/l) - 1.300,

- winiety - 200,

- noclegi (4 - Chorwacja, 2 - Czarnogóra, 1 - Węgry (okolice Egeru) i jeden darmowy w Polsce - 500,

- wyżywienie, napoje, inne (oczywiście w zależności o osoby, przyjąłem 100 od głowy na dzień) - 900.

 

Razem około 2.900 zł na głowę.

 

Czekam na uwagi.

Pozdr.



Chorwacja oczywiście 5 noclegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcon.

Możemy wyjechać np. 10 i wrócić 19 w poniedziałek, problemem jest 21 w środę, gdzie rano musze być w W-wie. Jak będziesz jechał, poczekamy na Ciebie, nie wiem co na to Pitbull???

 

W załączonej mapce dalej małego byka - jechalibyśmy w chorwacji nie autostradą, a od msc. Senj przez Starigrad, Zadar, Sibenik, itd., Magistralą Adriatycką aż do samego Dubrownika...

 

A propo bolącej d...

Możemy zamiast nocować u moich w Jastrzębiu, lecieć dale i przespać się np. przed granicą z Austrią w Mikulovie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...