Skocz do zawartości

RUMUNIA W 4 DNI MAJ- CZERWIEC


mareks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę ,że na te 4 dni.... 2 dni że tak powiem ostrej jazdy... przynajmniej dojazd z Barwinka do Avrig te 740 km.... choć to jak od nas z Lublina do Cisnej i z powrotem....a takie wyjazdy robimy w weekendy .... myślę ,że nie będzie żle. Dalsze przebiegi 280 km na cały dzień? Transfogarasan ma 150 km więc te nawet liczyc 6 godzin na objechanie wystarczy...rok temu byłem samochodem i spokojnie 4 godziny się wyrobiłem z postojami na Vidaru i na szczycie . A nastepne 130 km to już normalnymi drogami więc dla motongów to 2 -3 godziny. Cały dzień jazdy od rana na 280 km? myślę ,że spoko wystarczy. Transalpina ma też ok 120 km wiec wyjeżdzając rano spokojnie przeleci się te 120 km i dalej już bardzo dobre drogi do granicy i Hajduszoboszlo. ( robiłem tą trasę rok temu autem ).Na ten dzień jest przewidziane 440 km z czego ok 120 transalpina i 310 autostrady i naprawde dobre drogi.... mamy na to cały dzień. I ostatni dzień powrót z Hajduszoboszlo.......no wiadaomo ,500 z groszem... ale Węgry i Słowacja drogi bardzo dobre tylko od Barwinka do nas 260 jako takimi....

 

Napewno wyjazd nie bedzie taki by sobie posiedzieć podumać pooddychać ..... bo na to nie będzie czasu....mamy 4 dni wolnego od prac,od kobiet (naszych ) więc jest trochę wolności i dlatego chcemy skorzystać. W ŻYCOIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE - jak spięwał Rysio Riedel.

 

Co do przejezdnosci trasy ...... ??? Nie powiem ,że o tym nie myślę..... śniegu w tym roku w całej Europie jest mało tej zimy ...wiec mam nadzieje ,że i tam rozpłynie się to szybko.... rok temu w czerwcu śnieg - bardzo mikre ilosci były tylko na szczycie i na poboczach...ale dosłownie to bardzo mało. było tego .

 

Mam nadzieję ,że będzie ok. Będę monitorował trasę na kamerach on line .Wiecej bedzie wiadomo ok początku maja.

Noclegi mam zarezerwowane przez Booking więc mozna zrezygnować bez większych problemów i ewentualnie w ostatniech chwili zmienic troche plany.

 

Mam nadzieje ze bedzie ok.



Gdybyście znali ewentualnie jakięs jeszcze kamerki on line z Rumunii to podrzućcie mi..... narazie dziekujębardzo MIXOLOWI za podrzuconą stronkę.



Ogladając kamery które znalazłem już teraz , ... w miastach Sebes ,Sibiu, Ramnicu Valcea zero śniegu (a to miasta oddzielone trasą transfogarasan ) ... w górach troche leży ale.... widać ze to wszystko płynie...

 

No nic bedzie co będzie....mam nadzieje ,że pogoda bedzie jak należy .W kazdym razie wyjazd jest organizowany .No chyba ,że naprawdę zasypie po pachy lub do połowy kół.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany dołączeniem go naszej grupy proszę śledźcie tego posta i zawsze możecie dołaczyc a nam bedzie napewno miło. Pozdrawiam i biorę się za jakąś doczesną robotę bo dziś sobota i żona goni mnie do robót domowych. hihi

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... dorezerwowałem jeszcze kilka noclegów . Łącznie dla 14 osób,.... już jest zdeklarowanych 12 osób.... gdyby ktoś chciał ewentualnie dołączać to ,ze tak powiem jeszcze mozna. Koszty noclegów spadły ponieważ zmianiłęm jedną rezerwację w Rumunii..i całkowity koszt noclegów - 2 w Rumunii i 1 w Hajduszoboszlo to 36 euro na głowę.

 

Gdyby grupa okazywała się większa... to raczej trzeba bedzie szukać noclegów juz na własną rękę... Myślę ,ze grupa 14 osób... to i tak sporo...

W każdym razie mamy jeszcze 2 miejsca do pełnej 14 stki.

 

Co do logistycznej strony lub ewentualnych pytań ...piszcie na Priv. Pozdro. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej...... już sprawdzone ,że rzeczywiscie trasa Transfogaraska otwarta jest od połowy czerwca.... wiec ten termin upadł co do wyjazdu. Jednak jest nowy termin na poczatek sierpnia czyli pierwszy weekend sierpnia od 1-4 . Jeżeli ten termin komuś odpowiada to zapraszamy. Trasa będzie przebiegać identycznie jak już opisywałem tylko mam nadzieję ,że już w pewnym słońcu i ze 100% przejezdnoscią dróg.

Będzie mozliwość ewentualnie o jeden dzień wyjazd wydłużyć.

Wyjazd dla ok 12-14 osób.Pozdrawiam .Co o tym myslicie.?

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej..... Pierwszy nocleg w Rumunii mamy w okolicach miejscowości CARTA czyli wjazd od północnej strony na Transfogarasan, później miejscowość RANCA na wjeździe na Transalpinę i ostatni nocleg Hajduszoboszlo. Koszt noclegów nie przekroczy 200 za 3 noce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...