Skocz do zawartości

RUMUNIA W 4 DNI MAJ- CZERWIEC


mareks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Wybieramy się z moimi przyjaciółmi motocyklowymi ( jest nas 4 osoby ) do Rumunii w dniach od 30 maj do 2 czerwiec.

W planie przejechanie trasy Transfogaraskiej i powrót Transalpiną - całość ok 2250 km( my wyjeżdzamy z Lublina).

Trasa zaplanowana dla 6 osób -( na tyle jest zarezerwowanych noclegów na trasie).

 

Jeżeli ktoś miałby ochotę dołączyć to zapraszamy - do naszego kompletu brakuje nam 2 osób. A kto więcej to trzeba by domawiać noclegi po drodze .

Po krótce o trasie : My wyjeżdzamy z Lublina we czwartek i turlamy się do Barwinka - tu nocleg pierwszy , piątek rano wyjazd i trasa 740 km do miejscowości CARTA w Rumunii tu nocleg ,sobota przejazd Transfogarasanem i dojazd do Transalpiny i na jej początku nocleg ok 280 km całość (na cały dzień ),niedziela przejazd Transalpiną do Hajduszoboszlo i tu nocleg - trasa 440 km ,poniedziałek powrót do domów ok 530 do nas do Lublina.

 

Mam nadzieję ,że trasa do spokojnego przejechania. Gdyby ktoś reflektował na wspólny wyjazd to dajcie znać. Koszt noclegów (dla nas 4 noclegi ) 240 zł za całość w różnych miejscach.... Hotele po częsci sprawdzone -warunki myślę ,że BARDZO DOBRE.

 

 

W związku z tym,że już dostałem informację ,że doszło 2 osoby więcej pewniaków jest już 6 osób. Noclegów dorezerwowałem 4. Więc całą grupa 10 osób może jechać (dla tylu osób są noclegi - zgłoszeń mam 6 osób... w razie czego domówimy jeszcze noclegi.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być zamknięte. W zeszłym roku w czerwcu ratowano Polaka, którego śnieg zasypał.

Kolega, motocyklista, który przysłał to info mówił aby lepiej w czerwcu się tam nie wybierać.

Ogólnie czarno to widzę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na transfogaraskiej w biegłym roku 29 czerwca samochodem.. śnieg był na poboczach i w wysokich partiach... drogi przejezdne bez problemu. I tamta zima była dużo ostrzejsza od obecnej... w tym roku mam nadzieję ,że śniegu tyle tam nie będzie ile w roku ubiegłym.... ale nie wiem czy byliśie już w tamtych rejonach.... ja po przejechaniu transfogaraskiej samochodem.... koniecznie polecam tę trase na motocyklu.Widoki dech zapierają.

 

Liczę na to że śnieg i tam w tym roku dopisał słabiej. zresztą to bedzie już czerwiec.



MIXOL jak będziesz reflektował to śmiało zapraszamy... jedziemy na różnych motocyklach więc przelotowa nie bedzie Bóg wie jaka.... myślę że 100-130.Może na autostradach wiecej... zreszta napewno nikt nie bedzie się ścigał bo jedzie poważny zespół i spoko ludzie.



Gdyby ktoś ewentualnie znał jakąś stronę z kamerkami on line z Rumunii z tej trasy to poproszę o adres stronki by monitorować ewentualnie sytuację.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mieć problem ponieważ z tego co pamietam to trasa Transfogaraska oficjalnie jest otwarta w terminach 15.06-15.09 a często data otwarcia jest znacznie późniejsza.

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na transfogaraskiej w biegłym roku 29 czerwca samochodem.. śnieg był na poboczach i w wysokich partiach... drogi przejezdne bez problemu. I tamta zima była dużo ostrzejsza od obecnej... w tym roku mam nadzieję ,że śniegu tyle tam nie będzie ile w roku ubiegłym.... ale nie wiem czy byliśie już w tamtych rejonach.... ja po przejechaniu transfogaraskiej samochodem.... koniecznie polecam tę trase na motocyklu.Widoki dech zapierają.

 

Liczę na to że śnieg i tam w tym roku dopisał słabiej. zresztą to bedzie już czerwiec.

 

MIXOL jak będziesz reflektował to śmiało zapraszamy... jedziemy na różnych motocyklach więc przelotowa nie bedzie Bóg wie jaka.... myślę że 100-130.Może na autostradach wiecej... zreszta napewno nikt nie bedzie się ścigał bo jedzie poważny zespół i spoko ludzie.

 

Gdyby ktoś ewentualnie znał jakąś stronę z kamerkami on line z Rumunii z tej trasy to poproszę o adres stronki by monitorować ewentualnie sytuację.

 

 

http://www.rancaonli..._RANCA_3_f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd super, tylko ja również obawiam się o przejezdność translapiny...

Czy nie lepiej byłoby jechać np. 19 czerwca (Boże Ciało) na taki wypad??? Będzie troszkę cieplej, trasy raczej przejezdne...

Ale mimo to jestem chętny, lubię takie szybkie wypady, pisz mnie do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... jutro wszystko napisze.... dziś już późno . Jutro napiszę więcej odnośnie noclegów i samej trasy. Wyjazd organizuję ja... to znaczy wszystko starałem się poukładać by zagrało i rezerwowałęm noclegi. Jutro wszystko tu wrzucę do poczytania. Pozdro.



Hej... więc co do samego wyjazdu... plan jest taki.

My wyjeżdzamy z LUBLINA we czwartek 29 maja ok godziny 18 i dojeżdzamy do Barwinka i tu mamy zarezerwowany nocleg ( od nas to 270 km ) - następnego dnia rano czyli 30 maj ok godziny 7 planowany wyjazd na Rumunię przez Słowację(Kośice), Węgry (Miscolc,Debrecen ) ,przejscie graniczne w Oradea i tu na Cluj- Napoca, Sebes ,Sibiu i pod miejscowością Avrig mamy zarezerwowany nocleg dla 10 osób .Od Barwinka do AVRIG jest 740 km myślę ze ok 12 godzin jazdy tak lightowo wystarczy - więc ok 19 bedziemy na miejscu )- trasa przez Słowacje ,Węgry ,Rumunię jest bardzo dobra i szybka .(Czas przejazdu jest teoretyczny na ten odcinek 12 godzin... bo pewnie zrobimy to szybciej jednak uważam ,że trzeba być elastycznym dla wszystkich i dostosowywać prędkości do tych ,że tak powiem najwolniejszych, by jechać w grupie a nie jak każdy chce ile fabryka dała. Jedziemy grupą i grupą wracamy.) Następny dzień czyli 31 maja wyjazd (o przyzwoitej porze bez ciśnienia ) na Transfogarasan dojazd do Ramnicu Valcea i tu kierujemy się na Transalpinę ( miejscowości Horezu,Bumbesti Pitic ,Novaci ,Ranca - i tu nocleg zarezerwowany nocleg dla 10 osób. Następney dzień tj. 1 czerwiec -przejazd Transalpiną w kierunku na Sebes i dalej do granicy w Oradea ..i na Węgry gdzie mamy nocleg w Hajduszoboszlo zarezerwowany na 10 osób. Następny dzień czyli 2 czerwiec powrót z Hajduszoboszlo do Polski.

 

Kilometry w trasie : 1 dzień 29.05. Lublin - Barwinek 270km

2 dzień 30.05 Barwinek - Avrig 740 km

3 dzień 31.05.Avrig- Raca 280 km

4 dzień 1.06 Raca - Hajduszoboszlo 445 km

5 dzień 2.06 Hajduszoboszlo - Lublin 570 km

 

Trasa jest wyliczona od Lublina bo stąd wyjeżdzamy my. Stąd też dla nas jest przewidziane 5 dni bo wolimy wyjechac we czwartek 29-ego wieczorem by nie gonić w piątek te 1000 km tylko rozłożyć w ten sposób. Zresztą przez Polskę są drogi napewno gorsze niż te przez któe bedziemy jechac od Barwinka.

Jeżeli ktoś by reflektował możemy się spotkać gdzieś na trasie w piątek 30 maja w Barwinku czy już gdzieś na Słowacji.

 

Koszty noclegów : w Polsce 1 nocleg koszt 35 zł osoba, nocleg Avrig 17,5 euro warunki extra sprawdziłęm osobiscie w ostatnie wakacje , nocleg Raca 17,5 euro warunki bardzo dobre (widok na góry , przyjemny pensjonat ) , nocleg Hajduszoboszlo 14,80euro Hotel spa z basenem i inne atrakcje .

Ogólny koszt noclegów dla nas wyjeżdzających z Lublina ( z noclegiem przez Barwinkiem ) wyniesie ok 240 zł - za wszystkie noclegi.

 

Jak ktoś reflektuje to może piszcie na priv ponieważ trzeba by uzgodnić wszystko jeszcze z potencjalnymi chętnymi.

Miejsc zarezerwowane jest dla 10 osób a już chętnych prawie pewniaków jest 7 osób wiec jezeli chciałoby jechac wiecej osób trzeba domówić noclegi .Ale to kwestia logistyczna.

 

Trasa przedstawiona i czekam na wasze opinie. Co o tym myślicie.Pozdro. Mareks

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...bardzo optymistyczne przebiegi dzienne. Nie to, ze się nie sa ale nic sie nie zobaczy. 280 kilometrów wykręcić w okolicach transalpiny i transofgarskiej to sztuka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie obawiasz się, że "perełki" Rumuni, czyli Transalpina i Transfogarska mogą być o tej porze zamknięte???

Żebyś przeczytał cały temat to byś nie zadał tego pytania.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...