Skocz do zawartości

Jawa/CZ z 6V na 12V


Maciach
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

wiem że temat taki pewnie ukazał sie wiele razy,ale niestey odkąd mam prace to mam bardo mało czasu żeby przeszukiwać stare posty.

 

chce przerobić CZ z 83 roku na 12V instalacje,do tego chciałem w niej umieścić elektroniczny zapłon: http://www.republika.pl/ts_350/warsztat10.htm , co musze zrobić żeby przerobić instalacje,tak krok po kroku.i co sądzicie o tym zapłonie(chodzi o tą firme)i ile to mniej więcej kosztuje?tylko sie nieśmiejcie że to CZ i że sie nieopłaca inwestować bo przy sprzedarzy mi nikt tych pieniędzy nieodda...chce zrobić motocykle dla siebie i na długo.

 

dzięki.

 

Maciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest tak:

-alternator jest trochę większy i nie wiem czy się zmieści w pokrywie,ale jeśli go już tam zamocujesz( polak potrafi) no bo z 6V jest na 3 śruby( tego nie jestem pewien, bo ostatnią CZ robiłem 2 lata temu) a w 12V na cztery

-wirnik musisz zmienić, ale ciekawe, czy wejdzie na wał z 6V CZ? i będzie prosto siedział??

-musisz dołożyć parę kabli do instalacji

-zmienić regulator, prostownik, przekaźnik, akumulator, wszystkie odbiorniki prądu( żarówki, cewki i co tam masz jeszcze co prąd pobiera)

-i cholernie dużo cierpliwości i trochę kasy na części!

 

Jak masz jakiś stary karter to sobie na nim poćwicz, bo jak coś zepsujesz, to masz kredki!!

Kiedyś ktoś chciał, abym mu co takiego zrobił, ale to nie na moje nerwy i nie mój sprzęt, więc się nie podjołem!

Jak się zdecydujeesz to życzę powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...