Skocz do zawartości

Suzuki RM 80 91' luz na wałku skrzyni i wale korbowym .


kamilful1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem czy skladales silniki ale jak bedziesz skladal to nie wbijaj lozysk mlotkiem w kartery i walu takze, gdyz odbije sie to na trwalosci pozniej.

 

Ja najpierw zaczynam od wcisniecia lozysk w kartery, grzeje karter np opalarka, a lozysko schladzasz np. jest taki areozol do zamrazania na kontuzje, niewiem jak sie to nazywa dokladnie, kupisz za 10zl w aptece. Schladzasz lozysko a karter grzejesz i lozysko powinno wcisnac sie z lekkim oporem. Nastepnie chcac wcisnac wal w lozysko to grzeje wlasnie lozysko, a czop walu z jednej strony schladzasz i wał ladnie wskakuje. Potem skladajac silnik do kupy tak samo, tylko wtedy juz musisz sie pospieszyc, aby temperatury walu i lozyska sie nie wyrownaly :biggrin:, bo nie bedzie chcial wejsc. Na koniec jak juz wszystko w kupie to lekko pukniesz gumowym mlotkiem w wal aby rozprezyc lozyska.

 

A simeringi jak zakladasz to posmaruj w srodku smarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jest problem .

Dostałem tłok lecz nie ma on okienka naciętego .

Wychodzi że to numer "M" no i M produkowane były od 1991 .

Tłok wymiarami się zgadza tylko ten nowy nie ma wcięcia ,czy to przeszkadza ?

ZDJ : https://imagizer.imageshack.us/v2/752x564q90/838/z6ku.jpg

Numer silnika : D106-105129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Byłem dziś w serwisie gdzie robią szlify i mówią że trzeba zawór wyjąć .

A z tego co słyszałem że zawór też się szlifuje to poprostu oddać mu żeby oszlifował odrazu zawór czy oddać do serwisu motocyklowego

gdzie drożej zrobią ?

Edytowane przez kamilful1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...