Skocz do zawartości

bałkany w 2014


Robert998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego bartolini ja w tym roku również wybieram się na Bałkany, interesuje mnie Czarnogóra, Albania i to co po drodze. Chorwację już trochę zjeździłem więc z Chorwacji chciałbym do Dubrownika zajechać. Wstępny termin to po świętach do weekendu majowego, tak liczę to jest 12 dni. Jadę z dziewczyną więc raczej namiot odpada ze względu na miejsce. jak coś to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bartolini ja w tym roku również wybieram się na Bałkany, interesuje mnie Czarnogóra, Albania i to co po drodze. Chorwację już trochę zjeździłem więc z Chorwacji chciałbym do Dubrownika zajechać. Wstępny termin to po świętach do weekendu majowego, tak liczę to jest 12 dni. Jadę z dziewczyną więc raczej namiot odpada ze względu na miejsce. jak coś to pisz

No i pięknie widze coś z tych moich planów jednak będzie:). U mnie namiot raczej też odpada bo chociaż troche cywilizowanych warynków by się przydało:). Macie juz jakiś zarys planu?? Wstępnie jak to kilometrowo i co chcecie odwiedzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam taki plan by zaraz po świętach wyjechać na południe i wrócić po week majowym, (czyli od 22.04 do 4.05 jakieś 12 dni) chyba przez Słowację, wegry i do bih, jeśli dla Ciebie pasuje bardziej przez czechy też może być, byle szybko dostać się na południe. Później jak najwięcej ciekawych miejsc, pewnie jakieś wodospady, moze w kravicy, mostar, dubrownik, i pojeździć po Czarnogórze. później w stronę albani, chciałbym dojechać nad ochrid i wrócić moze przez skopje, później przełom Dunaju, coś w Serbii zahaczyć i może w powrocie jakieś źródła na Węgrzech :) Ogólnie nie mam planu, kupi się jakiś przewodnik, zabierze mapę, coś poszuka w necie. Wcześniej jakoś to funkcjonowało więc mam nadzieje, że i teraz. Jeśli ktoś będzie miał dobry pomysł chętnie posłucham. mam nawigację tomtom, wgram jakieś traski wiec gdzieś nas poprowadzi:)

Edytowane przez rrobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat.

Grupką 4moto (Tenerka, Pegaso, KLR i F800GS) jedziemy 26 IV na Bałkany na 14dni. Przeloty 100-120 bez autostrad, spanie gdzie się da (na dziko i w niepogodę kwatery), pomijamy grecje. Z/do Kościerzyny około 5000-5500km.

jak ktoś chce się podpiąć to piszcie na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka trasa :

Warszawa - żlina ( Słowacja ) - Golubac ( Serbia ) - Pristina ( Kosowo ) - Skopije ( Macedonia ) - Ohrid ( Macedonia ) - Vlore ( Albania ) - Szkodra ( Albania ) - Podgorica ( Czarnogóra ) - Żablijak ( Czarnogóra ) - Durmitor ( Czarnogóra ) - Sarajewo ( Bośnia) - Budapeszt - Warszawa.

Wyjazd 24 kwietnia ( po południu ) powrót 4 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać więcej szczegółów... ja również planuje wyjechać 14/15 czerwca na 3 tyg, kierunek Bałkany.

 

Możesz podać więcej szczegółów... ja również planuje wyjechać 14/15 czerwca na 3 tyg, kierunek Bałkany.

 

na razie wszystko ustalamy wyjazd 15 do Zwardonia i tam nocleg potem Balaton i dalej w kierunku czarnogóry trasa do ustalania na popasie wieczornym dzien wczesniej docelowo kotor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na razie wszystko ustalamy wyjazd 15 do Zwardonia i tam nocleg potem Balaton i dalej w kierunku czarnogóry trasa do ustalania na popasie wieczornym dzien wczesniej docelowo kotor

 

A możesz podać więcej szczegółów. Skład wyprawy, jak planujecie spać, kiedy wrócić, czy jakieś kilkudniowe pobyty przewidujecie, czy codzinnie gdzie indziej, trasa bardziej autostradowa czy lokalnymi drogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A możesz podać więcej szczegółów. Skład wyprawy, jak planujecie spać, kiedy wrócić, czy jakieś kilkudniowe pobyty przewidujecie, czy codzinnie gdzie indziej, trasa bardziej autostradowa czy lokalnymi drogami?

spanie jak się da to pensjonaty powrot 24 czerwca namioty bierzemy na wszelki wypadek chcemy zwiedzić jak najwięcej a drogi w zależności od potrzeb skład varadero 2szt bmw 3szt dukat 1szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbytniej papierologi,polecam wziąć paszport i zieloną kartę.Dodatkowo wykupuję ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd np. w Hestii i asistance np w Warcie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest taka trasa :

Warszawa - żlina ( Słowacja ) - Golubac ( Serbia ) - Pristina ( Kosowo ) - Skopije ( Macedonia ) - Ohrid ( Macedonia ) - Vlore ( Albania ) - Szkodra ( Albania ) - Podgorica ( Czarnogóra ) - Żablijak ( Czarnogóra ) - Durmitor ( Czarnogóra ) - Sarajewo ( Bośnia) - Budapeszt - Warszawa.

Wyjazd 24 kwietnia ( po południu ) powrót 4 maja.

Durmitor nie do przejechania :( zasypany śniegiem :(

 

My już w domach, krótka zapowiedź video relacji:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...