Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Motocyklistów!! Na jednośladach jeżdzę można powiedzieć od zawsze. Obecnie posiadam Yamahe XJR ale chce zmienić na Bmw k1200r. Dużo sie naczytałem o tym motocyklu. O jego pocencjalnych wadach (skrzynia, napinacz rozrządu) ale chciałbym sie dowiedzic jak to naprawde jest. Modyfikował ktoś taki motocykl? Po zakupie moj znajomy polecił mi wymiane napinacza, kół zębatych, prowadnic i łańcuszka rozrządu od modelu K1300R. Czy taki wydatek sie opłaci? Probował ktoś podobnego zabiegu? I jeszcze jedno pytanie czy mozna cofnać licznik w BMW? a jesli tak to czy mozna to jakoś wychwycić? Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podstawa to znalezienie dobrego egzemplarza, dobry czyli taki który ma potwierdzony przebieg rachunkami z serwisów lub książeczką serwisową niestety takie motocykle kosztują więcej niż średnia . K1200R to dość skomplikowana konstrukcja ale przebieg da się cofnąć z tym że ja bardziej bym zwracał uwagę na to czy motocykl był naprawiany po dzwonie czy nie i przede wszystkim jak był naprawiany. Podczas zakupu lepiej zabierz ze sobą kogoś kto zna te motocykle lub jedź do serwisu , tłumaczenia sprzedających że BMW tak ma zdarzają się bardzo często i świadczą tylko o złej naprawie motocykla . W k1200r może zepsuć się praktycznie wszystko , skrzynia biegów , dyfer , silnik, pompa wspomagania ABS w starszych modelach i modulator ABS w młodszych, system ESA , kosz sprzęgłowy i sprzęgło . To wszystko może się zepsuć jeżeli kupisz maszynę katowaną lub bez przeglądów albo po dzwonie. Oczywiście o ile motocykl będzie zadbany to żadna awaria wcale nie musi się przydarzyć. Koszt serwisu to około 1000zł na 10tys km , części z k1300R pasują do k1200r ale nie ma po co zakładać że kosz sprzęgła, bo to przeważnie ludzie wymieniają, będzie ci potrzebny lub jakakolwiek inna część. Prowadnice łańcuszka rozrządu , koła zębate itp to wszystko jest takie samo w K1200R i K1300R więc nie ma czego wymieniać ale można dokupić lepszy napinacz łańcuszka wprowadzony po 2007 roku i dodatkową prowadnicę z 2013roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem postaram sie wjechac do serwisu. Podlacza sie i zobaczymy co beda mieli do powiedzenia. Dzieki za odpowiedz. Rzowiales kilka moich watpliwosci. Ten model to spelnienie moim marzen. Wyglad i osiagi sa poprostu wspaliałe. Teraz tylko czekac na pogode:) Mam na oku model z 2006r. niby przebieg 20,5 tys. Juz go obejrzałem na pierwszy rzut oka nie było widać żadnych nowych elementów, ktore mogłyby świadczyc o dzwonie. Podpowie ktos na co mozna jeszcze zwrocic uwage przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tys km z 2006 roku to raczej mało prawdopodobne , motocykl ma 8 lat to ile kilometrów rocznie jeździł , jakieś 2500km . Zdarzają się takie rzeczy ale pod warunkiem że maszyna ma jednego właściciela który ma kilka motocykli albo sporo lat na karku. Wszystkie części BMW są datowane , na początek można sprawdzić czy daty na felgach są takie same, dalej z którego roku jest kanapa i zegary , są też specjalne punkty konstrukcyjne ze znacznikami i tam też warto zajrzeć. Prawdopodobny przebieg to 40 tyś km dla takiego motocykla z 2006 roku i to było by mało . Sprawdź na mobile.de ile kosztują k1200r i jakie przebiegi mają, cudów nie ma. Jeżeli przebieg jest tak mały to może świadczyć o tym że maszyna stała przez kilka lat po ubezpieczalniach i warsztatach albo jest tak źle naprawiona że niebezpiecznie się na niej jeździ. Do ustalenia pozycji przednich wahaczy trzeba specjalnej procedury montażowej. Niestety ludzie przykręcają wszystko na oko i liczą na to że będzie git a jest cholernie daleko od git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robie w roku ok 3,5 do 4 tys dlatego taki przebieg odrazu wydaje mi sie podejrzany. Masz racje sa wyjatki moj szwagier kupil shadowke z salonu i nakulal nia ok 30tys przez 12lat. Ale tak jak napisales mial ja od nowosci. Pozbieram wszystkie informacje jakie sie da. Ale racja nie ma co wierzyc w cuda. Sprawdzalem na mobile.de ceny jak z kosmosu jeszcze drozsze niz u nas. We wloszech widzialem w miare wporzadku ceny. Ale znowu sprowadzenie.. a tez naciągacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic przed rokiem 2007, ot moja Rada. Po 2007 byl Lifting i wyeliminowaie chorob wieku dzieciecego. Powstal zupelnie inny motocykl

 

. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma co dramatyzować oczywiście wiadomo że po 2006 roku był lifting i zmieniono pompę ABS oraz dodano inne oprogramowanie sterujące wtryskiem ale stara pompa daje radę tyle że trudniej się ją serwisuje a oprogramowanie można sobie wgrać. Jeżeli masz za wszelką cenę szukać motocykla z 2007 roku a stać cię tylko na 2005 lub 2006 to lepiej kupić porządny i starszy niż dojechany za to młodszy . A tak właściwie to ile planowałeś zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja górna granica to ok.25 tys Postawilem sobie duze wymagania.. Obecnie jezdze Yamaha XJR super maszyna!!! Ale przyszedl czas zeby cos zmienic. Chcialbym kupic cos mocniejszego, a ze wzgledu na moje upodobania lubuje sie tylko w NIKEDACH. K1200r spelnia wiekszosc moich oczekiwan. Podejrzewam ze przy odpowiedniej eksploatacji nie bedzie problemow z tym modelem. Teraz pozostaje kwestia poszukania odpowiedniego sprzetu. Wlasnie sie zastanawiam czy nie lepeij troszke jeszcze poczekac, dolozyc i kupic cos po 2007r.

Edytowane przez scubidoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na sprzęt który był by fajny pod warunkiem że jest dobrze naprawiony

http://otomoto.pl/bmw-k-1200-r-mivv-M3869670.html

Motocykl nieźle wygląda, jest dobrze wyposarzony ale od 2010 roku do dziś przejechał tylko 3tyś km więc albo stał rozpieprzony albo ma cofnięty licznik. Tak czy inaczej cenowo w twoim zasięgu a jeżeli naprawiony zgodnie ze sztuką to śmiało można brać bo śladu nie będzie. Ja stawiam na strzał w przód bo w oryginale przednie zawieszenie nie jest w połysku tylko w macie ale może to wina nabłyszczacza bo świeci się cała maszyna. W zimie najlepiej jest kupować motocykle bo w lecie są droższe niestety w zimie trzeba się mocno znać bo ciężko będzie motocykl przetestować na jeździe próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl ma 15tyś przebiegu a kolanka zajechane aż miło , do tego przeglądy robione nie w BMW tylko u jakiegoś szwajcarskiego Ziutka w garażu ( takie stempelki za 25zł robią ) czyli nic się nie da sprawdzić, zegary z pękniętą szybką, a na deser to nie jest 2007 rok tylko 2006.09 wyposażony w stary ABS i starsze oprogramowanie ot i cały Willingen , aż nie chce się domyślać co bym znalazł jak bym się bliżej przyjżał z czego ten motocykl poskładali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Teraz powstaje pytanie czy opłaca sie krecic do nich tyle km'ów. Sprzedawca mowil, ze byla uszkodzona lekko lampa i jest wymieniona na nowa. Musze go zaskoczyc dzisiaj pytaniem czy wysle mi zdjecia przed naprawa. A po czym mozna poznac ze jest to rocznik 2006 tak jak kolega wyzej napisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czy warto, nit Ci nie odpowie, bo kazdy patrzy na to inaczej. Jedno jest pewne, jezeli bedziesz kupowal za 6000 - 6500,- € w Nemczech, to na bank nigdy nie bedziesz mial na budziku tak malego przebiegu jaki dostaniesz za mniejsze pieniadze w PL

 

Za to historia motocyakla bedzie jasna i pewna

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...