Skocz do zawartości

Do znawców modelu, bmw k 1200 lt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie na forum.

Pisałem niedawno, że szukam bmw k 1200 lt. Po oględzinach kilku egzemplarzy, znalazlem jeden naprawde godny uwagi.

Do czego zmierzam. Zauwarzyłem, a właściwie usłyszałem, że w momencie odpalenia zimnego silnika kiedy pracuje on jeszcze na ssaniu, jego obroty ulegają nieznacznym wahaniom tak na oko 800-1100 obr/min. Przy 800 obr silnik tego motocykla wpadał w lekkie wibracje, które wywoływały nietypowe dźwięki. Po wyrównaniu obrotów silnik pracował bardzo ładnie. Dodam, że sprawa dotyczy właściwie wszystkich egzemplarzy jakie oglądalem.

Pytanie moje, czy to norma w tych silnikach i jakie powinna być wartość jałowych obrotów rozgrzanego silnika.

Pytanie drugie. Gdzie mogę znaleźć instrukcje obsługi radia w tym modelu, ponieważ w trzech kolejnych oglądanych egzemplarzach nie grały przednie głośniki co raczej eliminuje awarie głośników, a pozostaje kwestia ustawień. Niestety sprzedający niebyli w stanie pomóc.

Proszę pisać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do głośników, prawdopodobnie są spalone końcówki mocy w radiu. Miałem tak u siebie, najpierw padło granie na jednym potem na dwóch kolejnych głośnikach. Sprawa do zrobienia, poszukaj speca od naprawy radyjek, rozkręć :) i naprawi na 100% za śmieszne pieniądze. Z jakich roczników szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do obrotów zimnego silnika to nie zauważyłem takich objawów w moim K1200LT z 1999 roku. O ile chodzi o radio, to niestety moje poszło się r...ć :( a wszystko przez gumowe uszczelnienie przycisków na panelu. Do radyjka "weszła" wilgoć i radyjko się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Głośniki to pierdoła, obroty tez nie powinny aż a takim zakresie "skakać" ... Sprawdź lepiej działanie ABS i wspomagania, oraz napisz który rocznik... Hamulce BMW czy jeszcze Brembo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...