Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 300 / Ocena ogloszeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów i Koleżanki. Szukam swojego pierwszego motoru. Początkowo rozglądałem się za Yamaha r 125 ale przy mojej masie (90kg) i mocy motoru odpuściłem sobie. 2 strzał padł na Kawasaki ninja 300 i przy tym zostanę, wygląd mi się podoba, a osiągi są wystarczające do moich potrzeb i wyobraźni.

Na dzień dzisiejszy są 4 ogłoszenia.

 

1- http://otomoto.pl/kawasaki-ninja-250r-lekko-uszkodzony-2013r-nowy-M3876659.html

 

2- http://tablica.pl/oferta/kawasak-ninja-ex300a-CID5-ID4eqFW.html#d322c4a98c

 

3- http://tablica.pl/oferta/kawasaki-zx-ninja-300-okazja-2013-r-CID5-ID40RdB.html#d322c4a98c

 

4- http://tablica.pl/oferta/kawasaki-ninja-300-kat-a2-CID5-ID3WVE3.html#d322c4a98c

 

 

Cały mój ból polega na tym ze się kompletnie nie znam na mechanice motorów, ponieważ nie miałem z nimi nigdy styczności.

Proszę o wypowiedzi co sadzicie o tych ogłoszeniach.

Jakie elementy według was trzeba by było wymienić w motocyklu z 1 ogłoszenia i czy w ogóle jest sens się bawić w coś takiego. Ja dostrzegłem: Lampe, lusterko i owiewki dolne

 

Moim faworytem ze względu na cenę i odległość ode mnie jest nr 3.

 

I jeszcze jedno pytanie:

Czy jest ktoś może z Wrocławia i okolic dysponujący wolnym czasem, aby wsiąść ze mną w auto i przejechać się do Kłodzka zęby oglądnąć i w razie czego od razu kupić ten motor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bremas - u nas w grupie wlkp. jedna dziewczyna chciała sprzedać Ninje300, którą kupiła w salonie w PL.

Jak chcesz odezwij się do mnie i spróbuję Ci załatwić namiar jeśli sprzęt jest jeszcze na sprzedaż.

Edit: to właśnie ta z ostatniego linka, który wkleiłeś.

Sprzęt z tego co wiem pewny w 100%.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zastanawiałem się za tym motorem z 4 linku. Motorek widać ze fajny, zadbany i bez szlifa. tylko cena...

Wiem dobrze, ze jeśli coś jest dobre to jest warte swojej ceny, ale zarazem szukam pewnych oszczędność.

Dlatego jeśli nie wypali nic tańszego to będę próbować z tym.

Motorek z 3 linku jest dla mnie bardziej interesujący, bo jest, jak mi się wydaje po lekkim szlifie a o 3 tysiące tańszy.

Jestem byłym lakiernikiem i po znajomości miałbym możliwość pomalowania tej owiewki za male pieniądze.

Tylko czy przy lekkim przeszlifowaniu miało prawo coś się wygiąć, wgnieść pod owiewka? Jeśli taki to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kolesia z Kłodzka który sprzedaje tą z 3go linku kojarzę ;) Przypadek, ale kiedyś miał na sprzedaż 636, której nie wziąłem ale dał mi namiar na fajną R6.

W każdym razie ten z 3go linku jest sprowadzony na 99% a ten z 4go jest z polskiego salonu, co powinno mieć wpływ na cenę i widocznie ma. Na ten z 4go linku masz gwarancję na ten z 3go nie masz. Poza owiewkami w tym 3cim jest przetarty tłumik i pewnie będzie przetarty też prawy set, końcówka kiery, lusterko.

Wydaje mi się za to, że ten z 3go linka ma tarczkę ABS a ten z Poznania nie ma, ale nie widzę dobrze na tym zdjęciu z Poz.

W każdym razie ten z Poz to właściwie pewniak.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do kolesia z 3 linku.

Filipr masz racje, motorek posiada ABS :biggrin: Właściciel zarzeka się ze przetarte są tylko owiewki, kierownica lusterko w porządku.

Czy są jakieś aspekty na które powinienem zwrócić uwagę przy oglądaniu motoru, chodzi mi teraz o prace silnika.

Czy powinienem być wyczulony na jakieś stuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stuki zawsze powinieneś być wyczulony. Na fotkach widać też, że tłumik jest przerysowany chyba że koleś go podmienił albo jakoś wypolerował.

Co do samego kolesia, to tak jak pisałem - nie znam osobiście ale doceniam, że pomógł mi znaleźć dokładnie taki sprzęt jakiego szukałem. W sensie podał namiar na swojego kumpla. Nie mam więc innego wyjścia niż ocenić go pozytywnie :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz umowiony na ogladanie z 3go linku. Tlumik zobacze jak nie beda mocne rysy to przepoleruje.

Do tego z Kielc trzeba za duzo wsadzic zeby dobrze wygladal.

Pozatym znalazlem ogloszenie na ten sam motor w ktorym sprzedawca pisze " po delikatnym zbliżeniu z rowem."

http://tablica.pl/oferta/kawasaki-ninja-300-CID5-ID4jFOH.html#43685bc28f

 

Wiec wieksza szansa ze cos sie pokrzywilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zadowoleniem w to ogłoszenie. Sprzedawca potwierdził że te 2 ogłoszenia do tego samego motoru są.

Stan tak jak widać na zdjęciach plus do tego sprzedawca mówi ze przy wypadku cofnęło mu kolo i lagi skrzywiło trochę.

Teraz proszę o wytłumaczenie :)

czy można to naprostować czy wymieniać na nowe?

ile to około by kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbym tego z Kielc. Niby dużo nowszy, ale cała reszta z pozostałych ogłoszeń też ma małe przebiegi.

W tym z Kielc jest wbrew pozorom całkiem sporo do roboty a ponieważ to świeży model to z częściami używanymi też tak łatwo nie będzie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie teraz poczytałem o prostowaniu lag, że nie powinno się tego robić.

W cenach nowych się nie orientuje, a używanych w ogóle nie ma na rynku;/

A ze mam zamiar dożyc w całości do następnego roku to opcja z Kielc odpada.

Poza tym będę miał tylko 2 tygodnie na dopełnienie wszystkich formalności i naprawę motoru.

Filipr chce Ci podziękować za rzeczowe porady.

Za tydzień będę w Polsce i od razu jadę do tego z Kłodzka. Dam znać wtedy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...