Skocz do zawartości

Folia 3M Carbon, czy da się ją położyć na szpachlę?


BeGie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem trochę tej folii i chcę nią okleić przede wszystkim bak i błotnik. Bak jest wgnieciony, toteż wyprostuje go i podreperuje szpachlą, natomiast błotnik został spawany, gdyż posiadał dwa pęknięcia wzdłóżne. Również poszpachluję. Teraz pytanie - czy folia bedzie się kleić do szpachli a jeżeli nie to co muszę zrobić (pomalować podkładówką, polakierować itp.) aby trzymała się?

Drugi problem to taki, że na baku pod lakierem jest napis YAMAHA, który jest wypukły, co radzicie z nim zrobić, aby folia nie uwypukliła się w miejscu napisu? A może nie będzie się to rzucać w oczy i nie ma się czym przejmować?

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia raczej będzie od samej szpachli odchodzić ponadto w miejscu gdzie się nie przyklei będzie pękać pod wpływem wahania temperatury, ważne jest tez jaką folie posiadasz; czy jest to wylewana folia czy też zwykła i jaki ma klej ( odsyłam do lektury "jak wyklejać samochody" ).

Możesz też poszukać w swoim mieście agencji reklamowej która wykleja i tam zasięgnąć opinii.

Ważne (bak jest wypukły więc w grę tylko wchodzi wylewana ewentualnie coś w rodzaju bublefree firmy Mactac )

 

Dobre Folie: Oracal, Mactac, 3M, Avery, ewentualnie IKANOS

 

Przed klejenie musisz odtłuszczyć powierzechnie, potrzebna będzie także opalarka i rakla filcowa

np. http://e-logosmedia.pl/category.php?id_category=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...