Skocz do zawartości

Honda CB 500 1996. Katowice / Siemianowice Śląskie


haidisss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Moja dziewczyna postanowiła sprzedać swoją Hondę CB 500. Motocyklem głównie zajmowałem się ja i postaram się jak opisać go jak najdokładniej. Będzie trochę przydługo ale uczciwie.

 

W tym sezonie dziewczyna przejeździła może 500 km, a ja zrobiłem drugie tyle. Do tego koszty utrzymania motocykla i spora odległość do garażu w połączeniu z brakiem czasu przyspieszyły jej decyzję o sprzedaży. Kiedyś, w innych okolicznościach wrócimy do motocykli. CB 500 jest jej pierwszym motocyklem i szukaliśmy go dobre pół roku oglądając z pomocą przyjaciół po drodze wiele egzemplarzy. Naszą CB 500 znaleźliśmy poprzez forum śląskich motocyklistów. Motocykl wizualnie był mocno przeciętny z uwagi na to, że właścicielka potraktowała całość czarnym sprayem po wywrotce na lewą stronę. Zanim zdążyliśmy obejrzeć motocykl, został on sprzedany innemu członkowi forum, któremu motocykl zupełnie nie podszedł z uwagi na moc i pozycję kierowcy. Postanowiliśmy dać mu szansę i poprosiliśmy o pomoc w oględzinach dwóch niezależnych mechaników z Katowic. Obydwa werdykty brzmiały jednakowo – pomijając malowanie, przednią oponę, napęd i łożysko główki ramy, nie było się do czego przyczepić. Motocykl ładnie odpalał, nie kopcił, silnik i skrzynia bez zarzutu.Mieliśmy już dość oglądania chrupów i w maju 2012 zdecydowaliśmy się na kupno. Do tego pochodzenie motocykla było sprawdzone. W maju tego roku motocykl odstawiłem na regulacje zaworów i gaźników do polecanego serwisu w Rudzie Śląskiej, gdzie mechanik również wyraził pozytywną opinię na temat motocykla.

 

Motocykl przyjechał do Polski w 2008 roku z Niemiec w oryginalnym czarnym lakierze. Zdjęcie od poprzedniej właścicielki po kupnie:

s.jpg

 

Zacznę historii motocykla odkąd był w naszych rękach:

 

Sezon 2012:

- Spray zniknął z silnika, ramy, kół i goleni lag. Czarny mat zostawiliśmy na zadupku, baku i przednim błotniku. Jeśli ktoś chciałby wrócić do oryginalnego lakieru to spray łatwo schodzi, a w miejscu styku nóg z bakiem sam się lekko wytarł.

 

- Wymiana łożysk główki ramy (All Balls)

 

-Wymiana napędu (DID). Od tamtej pory zrobione ok 2000 km. Napęd jest w doskonałym stanie, nie był jeszcze naciągany.

 

-Wymiana przedniej opony (Haidenau)

 

-Wymiana oleju w przednim zawieszeniu (Ipone)

 

-Założone gmole (forum Hondy CB 500)

 

-Założony zestaw podwyższający kierownicę. Kierownica jest oryginalna.

 

- Wymiana oleju (Motul 5100 10w40) z filtrem (Hiflo)

 

-Wymiana filtra powietrza

 

- Wymiana świec

 

- Wymiana termostatu

 

-Przewód hamulcowy w stalowym oplocie na przód

 

-Nowe klocki hamulcowe (Nissin). Nie widać na nich śladu zużycia.

 

-Nowe lusterka (Vicma)

 

-Nowe obszycie siedzenia w Mariomoto

 

- Nowa linka sprzęgła. Stara linka jest sprawna i jest przymocowana równolegle z nową na wypadek zerwania w trasie.

 

- Wymieniona klamka sprzęgła

 

- Malowanie kolektorów wydechowych

 

- Duży kufer centralny. Stelaż jest mojej produkcji i sprawdza się bardzo dobrze. Do kufra jest dodatkowa płyta montażowa.

 

- Wizyta na hamowni (Ratka Mikołów) z wynikiem 55,3 KM. Wykres równy, bez załamań.

 

Sezon 2013:

 

- Wymiana oleju (Motul 5100 10w40) z filtrem (Hiflo)

 

- Czyszczenie i regulacja gaźników (skład mieszanki i synchronizacja). Króćce gaźnikowe oraz membrany w bardzo dobrym stanie, nie spękane.

 

- Regulacja luzów zaworowych

 

-Wymiana świec

 

-Wymiana węża płynu chłodzącego (ASO Honda)

 

-Wymiana czujnika wentylatora chłodnicy

 

- Czyszczenie układu chłodzenia i wymiana płynu (Dynagel)

 

-Wymiana subfilterka powietrza (ASO Honda)

 

-Przednia pompa hamulcowa z Hondy Hornet z roku 2004. Do tego klamka z regulacją.

 

-Dołożenie filtra paliwa

 

Tak motocykl prezentuje się dzisiaj:

 

IMG_8576.JPG

 

 

 

IMG_8578.JPG

 

 

IMG_8597.JPG

 

 

Teraz kilka minusów.

- Jak pisałem na początku, poprzednia właścicielka wywróciła się na lewy bok. Widoczne są: przetarcie na reflektorze i kubkach zegarów, przetarcie i wgniotka na baku, przetarcie na zadupku, kierunkowskaz sklejony jest czarną taśmą.

 

IMG_8599.JPG

 

IMG_8592.JPG

 

IMG_8594.JPG

 

-Na prawej stronie widoczna jest mała wgniotka na baku.

 

IMG_8605.JPG

 

- Cyferki na liczniku kilometrów nie są równo ustawione. Poprzednia właścicielka powiedziałą, że sama tak kupiła i przy sprzedarzy również otwarcie o tym mówiła. Zegary, podświetlenie i kontrolki są w pełni sprawne.

 

IMG_8581.JPG

 

- Przednia tarcza hamulcowa ma wyczuwalny rant. Jeszcze trochę brakuje do granicy i na przyszły sezon jest w porządku ale myślę, że za rok trzeba będzie pomyśleć o wymianie.

 

 

Motocykl prowadzi się bardzo dobrze, odpala bez problemu, przyspiesza i hamuje również bez zarzutów. Standardowo dla Hondy CB 500 słychać kosz sprzęgłowy na wolnych obrotach. Opony są w fabrycznych rozmiarach, w bardzo dobrym stanie i mają sporo bieżnika (przód Haidenau Wings, tył Metzeler MeZ2). Lagi są suche, poprzednia właścicielka wymieniała uszczelniacze.

 

Dodatkowo dokładamy czarne osłonki rur nośnych przedniego zawieszenia z Hondy Hornet (kupiłem je w ASO ale nie zdążyłem założyć) i nieprzemakalny wałek bagażowy Louis o pojemności 50L, nigdy nie użyty i ma jeszcze metkę. Ubezpieczenie OC zostało opłacone do 08.07.2014, a kolejny przegląd 03.07.2014.

 

IMG_8607.JPG

 

Motocykl mogę z czystym sumieniem polecić, naprawdę jest to dobry i pewny sprzęt, a do tego z kilkoma przydatnymi dodatkami. Kontakt najlepiej ze mną pod numerem 666 611 200. Zapraszam na oględziny do Siemianowic Śląskich lub Katowic. Cena 5500zł.

 

Więcej zdjęć pod linkiem:

 

https://plus.google....COHjk8POnrr7jAE

 

Motocykl został wystawiony na tablicy:

 

http://tablica.pl/of...D5-ID3OPXJ.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...