Skocz do zawartości

Spadek mocy i dziwne trzaski z silnika


blizzard1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnio jechałem do kolegi i po drodze simson zaczął słabnąć i trochę jakby trzaski wydmuchiwanej uszczelki ale nie.
Przed tym zmieniałem łańcuch i zębatkę przy silniku z 17 na 15 miałem tego samego dnia wymienić korek oleju ale zerwałem :( i czekałem tydzień. Wszystko ładnie pięknie zakręcone działa dobrze wkręca się na biegach itd :)
Wczoraj wyszedłem wieczorową porą jeszcze skwarno, było dobrze aż do momentu powrotu zaczął dziwnie strzelać no nie wiem jak można opisać ten dźwięk to nie z wydechu ale coś w silniku takie jakby... hmmm może trochę uderzanie czegoś nie wiem... Bynajmniej jakby coś uderzało w pewnych momentach słabnie i trochę też przypomina jakby pękanie uszczelki może...? Wlałem też olej gęstszy zamiast gl4 to gl5 wcześniej na nim jeździłem było ok... podciągnąłem też trochę sprzęgło i chodził mi jak na wolnych obrotach gdy wrzucałem bieg nie musiałem gazu dodawać po prostu jakby był na luzie :) Może jakiś majster wie w czym tkwi problem, doszedłbym osobiście w czym jest pies pogrzebany ale najpierw sprawdzam tu może ktoś miał podobny problem :)
Z góry dzięki. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...