Skocz do zawartości

Wiza na Białoruś


Simrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może być ciężko. W tamtym roku wybieralam się tam z dziadkiem. On dostał wizę - z uwagi na to, że tam mieszkały jego rodzone siostry. Mnie powiedzieli, że stopień pokrewieństwa jest zbyt odległy. Mimo, że pokazywałam skan paszportu babci.

 

 

Kontaktowałeś się z ambasadą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolega ostatnio był i tak opisał swoje perypetie związane ze zdobyciem wizy na Białoruś, może Ci coś pomoże:

"Tydzień przed planowanym wyjazdem udaliśmy się do konsulatu po wymagane wizy. Przed konsulatem w Białymstoku stoi kolejka chętnych, panie rozdają ulotki biur podróży gdzie można kupić ubezpieczenie i wypełnić wniosek o wizę (od niedawna przyjmowane są tylko wypełnione komputerowo, koszt wypisania 10 zł). Wybraliśmy się do jednego z biur gdzie wykupiliśmy za 24 zł ubezpieczenie na okres pobytu i zaczęliśmy wypełniać wnioski o wizę. Pani spytała co wpisać w rubryce cel podróży. Oznajmiłem, że jedziemy pozwiedzać i odpoczywać. Podpowiedziała, że lepiej jest wpisać że jedzie się do kogoś w odwiedziny wtedy nie ma dodatkowych opłat(za Vouchery i opłaty biur podróży). Jeden pan który stał w kolejce powiedział, że może mi podać adres znajomego który rzekomo nas może zaprosić. Pomyślałem sobie, że może być problem więc postanowiłem zadzwonić do znajomego Białorusina który niedawno przeprowadził się do Polski i podpytać co zrobić. Podpowiedział mi, aby wpisać jakiś adres ośrodka agroturystycznego gdzie się wybieramy, tego i tak nie sprawdzają (imię i nazwisko, miasto i adres). Szybko w przewodniku „Białoruś historia za miedzą” znalazłem adres i dane ośrodka sportowego nad jeziorami w okolicach gdzie się wybieraliśmy. Ustaliliśmy jakby pytali po co, to jedziemy odwiedzić tam znajomą panią XXXX aby zobaczyć warunki w ośrodku sportowym, aby przyjechać tu na obóz sportowy z młodzieżą z Polski. Wpisaliśmy wszystkie dane i udaliśmy się do konsulatu (lepiej nie używać telefonu w środku bo wygonią na zewnątrz na koniec kolejki) 09bigyellowgrin.gif . Tam w okienku młoda pani z poważną miną przyjęła dokumenty sprawdziła paszporty pobieżnie spytała po co do kogo, wydała karteczkę z numerem konta gdzie trzeba wpłacić 25 Euro za osobę i uśmiechnęła się na koniec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...