Skocz do zawartości

SUZUKI GN 250


manko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no na to nie jestem gotowy ale,,, słuchajcie to jest stary model z 1994r.Ten gaźnik jest raczej prostej konstrukcji. Czy przy tych starych też tak to trzeba robic jak piszesz wyżej?

94 to stosunkowo mlody rocznik gaznikowca, i wlasciwie ma taka sama budowe jak inne gazniki tego typu

nie napisalem, ze to wszystko jest konieczne ale, ze czyszczenie bez tych procedur moze sie nie udac, Twoj motocykl i Twoja decyzja moze sie uda chcesz sprawdzaj ale gaznik nie lubi jak sie go rozklada i sklada zbyt wiele razy...

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

powracam do tematu, wyczyściłem w ten week bardzo dokładnie gaźnik, kupiłem sobie sprężone powietrze i coś do czyszczenia i modliłem się nad tym gaźnikiem z 3 godziny, wyczyściłem wszystko na błysk jak to pokazali na tych filmikach na you tube.Nie wiedziałem że tam tyle dysz jest i innych badziewiów ;)

Niestety zupełnie nic się nie zmieniło,w ogóle to ten gaźnik chyba był czyszczony niedawno przez poprzednika bo dysze czyste były.Ale.... ale.....wykryłem dwie rzeczy w środku.....W górnej komorze (tam gdzie jest ta duża sprężyna) są dwa małe nacięcia na tej dużej czarnej uszczelce co się porusza góra -dół. Myślicie że to jest powodem moich problemów? Najbardziej wkurzające jest to że gdy wczasie jazdy, wrzucam na luz obroty się zatrzymują na 2, 2.5 tysiącach i nie spadają lub dopiero po chwili spadają. Czasami spadają od razu, to zależy.... Może to przez to że ta uszczelka dziurawa?? i powietrze gdzieś tam przecieka i błądzi....

I jeszcze jest chyba jedna rzecz....którą zauważyłem na schematach ale dopiero po złożeniu,.... ale muszę się upewnić jeszcze więc nie będę pisał



powracam do tematu, wyczyściłem w ten week bardzo dokładnie gaźnik, kupiłem sobie sprężone powietrze i coś do czyszczenia i modliłem się nad tym gaźnikiem z 3 godziny, wyczyściłem wszystko na błysk jak to pokazali na tych filmikach na you tube.Nie wiedziałem że tam tyle dysz jest i innych badziewiów ;)

Niestety zupełnie nic się nie zmieniło,w ogóle to ten gaźnik chyba był czyszczony niedawno przez poprzednika bo dysze czyste były.Ale.... ale.....wykryłem dwie rzeczy w środku.....W górnej komorze (tam gdzie jest ta duża sprężyna) są dwa małe nacięcia na tej dużej czarnej uszczelce co się porusza góra -dół. Myślicie że to jest powodem moich problemów? Najbardziej wkurzające jest to że gdy wczasie jazdy, wrzucam na luz obroty się zatrzymują na 2, 2.5 tysiącach i nie spadają lub dopiero po chwili spadają. Czasami spadają od razu, to zależy.... Może to przez to że ta uszczelka dziurawa?? i powietrze gdzieś tam przecieka i błądzi....

I jeszcze jest chyba jedna rzecz....którą zauważyłem na schematach ale dopiero po złożeniu,.... ale muszę się upewnić jeszcze więc nie będę pisał

JUż mam odpowiedź na swoje pytanie na tym filmiku

 

trzeba wymienić i koniec, tylko czy taką część można dostać w sklepie? bo tej uszczelki sie nie zdejmuje chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć serwisówce to - MIKUNI BS34SS. MIKUNI napewno bo tak jest napisane na moim.ALe czy taki nr to nie zczytałem. Dzwoniłem właśnie i sprawdzałem kilka miejsc i są duuuuże rozbieżności co do ceny. Od 180 zł na allegro(ale to jest jakaś guma i dziadostwo podobno, tak mi opowiadał jeden gość), poprzez ok 300zł za membranę razem z walcowatą przysłoną, do podobno 700zł za nowy oryginał !!....Czekam jeszcze na odpowiedź z ridera z Krakowa. Pewnien gość mi poradził żeby kupić od niego używkę cały gaxnik za 250zł i jeżeli by się tak zdarzyło że będzie coś nie tak z membraną to można odesłać i wysyła następny gaźnik (handluje tym od dawna,zna temat i ma podobno 40 motocykli). Jest też metoda chałupnicza-kawałek cienkiej dętki i klej super glue ;), ale nie podoba mi się ta metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...