Skocz do zawartości

Jak wywalczyć odszkodowanie od ZDiUM?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to ugryźć?

Bo nie chce sobie zaprzepaścić zrobieniem czegoś głupiego - ktoś z was kiedyś już ubiegał się o odszkodowanie?

Na ich stronie jest napisane, że mam złożyć jakiś wniosek i zdjęcia. Blah, blah... http://www.zdium.wroc.pl/view/index/163

Jak mam zrobić zdjęcie tego, że koło się skrzywiło? Że tarczę mi skrzywiło o zacisk? Że pojawiło się bicie na główce ramy? Że mi kufer wyrwało z płyty i dostałem nim w kask?

"4. Wysokość odszkodowania wnioskodawcy" ?
A skąd ja mam to wiedzieć? Nie powinien ocenić tego jakiś rzeczoznawca? Z firmy ubezpieczeniowej? Ew. zaświadczenie z ASO?

Naprawiać samemu i przedstawiać faktury, czy czekać na jakieś decyzje?

Ach - tak, mam, tzn. będę miał zaświadczenie z Policji, że do zdarzenia doszło w związku ze złym stanem drogi i nieoznakowaniem - jakkolwiek Panowie to ujmą gdy im dam te 17zł za ten papierek...

Proszę o rady 10swieczkiwoczach.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ugryźć?

 

Jak mam zrobić zdjęcie tego, że koło się skrzywiło? Że tarczę mi skrzywiło o zacisk? Że pojawiło się bicie na główce ramy? Że mi kufer wyrwało z płyty i dostałem nim w kask?

 

Proszę o rady 10swieczkiwoczach.gif

Bierzesz aparat i pstrykasz fotki, Krzywe kolo i tarcza, glowke ramy i piszesz ze sa bicia. Wyrwany kufer i slad na kasku

 

"4. Wysokość odszkodowania wnioskodawcy" ?

A skąd ja mam to wiedzieć? Nie powinien ocenić tego jakiś rzeczoznawca? Z firmy ubezpieczeniowej? Ew. zaświadczenie z ASO?

No piszesz ze wg. Ciebie straty wynosza tyle i tyle i juz ....

Jak beda to podwazali to wtedy wezwac eksperta i bieglego

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą kwestionowali - to pozew do sądu. Żadnego prywatnego biegłego - bo to tylko dokument prywatny, który nie ma żadnego przebicia i kasa wywalona w błoto.

 

To sąd - na etapie sprawy sądowej powoła biegłego do wyceny szkody.

Pamiętaj tylko, że zarządca odpowiada na zasadzie winy. Czyli musisz wykazać, że stan drogi od dłuższego czasu był zły, że nie było żadnego oznaczenia informującego o uszkodzonej nawierzchni.

 

I jeśli możesz to do czasu zakończenia sporu nie naprawiaj maszyny.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...