Skocz do zawartości

wyjazd na Bałkany 30.05 do 15.06


swietyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu z Kargulo i Yamro wróciliśmy z wycieczki po Balkanach. W 2 tygodnie ponad 5 tys km. Jechaliśmy trasą: W-wa- Brno ( nocleg na Morawach ) - Wiedeń- Maribor- ( Chorwacja ) Jeziora Plitwickie - Zadar-Sybielnik-Trigor- ( BiH) Mostar - (Chorwacja ) Dubrownik- (Czarnogóra ) Novi Hercog - Kotor- Stary Bar- Ulcinj- ( Albania ) Skhoder - Tirana- Dures - Fier - Vlora - Sarande - Grecja przelot do Macedoni - Ohrid - Skopje - ( Serbia ) Nis- Belgrad - Węgry- Słowacja- Wszędzie było super. Noclegi na kwaterach w super warunkach w cenie od 10-20 EUR ( najdrożej w Mostarze (20 EUR ) . Jedzenie tanie ( duże śniadanie w Macedonii 2 EUR ), obiad za 3 osoby od 12-70 EUR zależy w jakim miejscu. Najdrożej było w Ulcinj ( 70 EUR za 3 osoby), ale pełen obiad z przystawką, zupą, egzotyczne rybki, duża butla wina, kilka browarów w pięknej restauracji na starym mieście w Ulcinj. Tak więc jak na warunki i jedzenie to i tak bardzo tanio. Ludzie sympatyczni, piękna pogoda ( z wyjątkiem j.plitwickich ). Kierunek na Bałkany polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. i potwierdzam opis :)



Jesli chodzi o Wasza trase to warto nadłożyc kilka km (niewiele) i przejechać Transalpiną. Wydaje mi się, że bedzie to jeden z ciekawszych elementów trasy a to prawie po drodze.

MAsz racje jedziemy przez Deve. Podaj prosze tą trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem kolego co tam kombinujesz ale Transalpina jest pomiedzy punktem B a C tej trasy skolei skoro cisniesz od Oradea to grzech jest nie obejrzeć kopalni soli w Turdzie po drodze na Transalpinię ... http://goo.gl/maps/5hWrx

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kopalnia soli jak najbardziej .... a pozatym przy małej korekcie trasy ( popatrz w mój link odnoście trasy po Rumuni) też masz wesoły cmentarz w Sapancie , zespół cerkiewny w Barsanie ... eh,,,gdybym to ja miał te 17 dni ...... ale cholera nie ma .... poza tym ja cisne Transalpiną może zrobimy koło na Transforgarską ale to kwestia czy bedzie otwarta , póki co ichni zarząd dróg stawierdził że planuje otwarcie na 30 czerwca 2013r ...hm... ale uzaleznił to także od warunków w górach .... obserwuje ich serwer i kilka kamer w górach na Transforgarskiej i generalnie sniegu prawie tam nie ma a temperatura to srednio +14 STOPNI .....

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...