Skocz do zawartości

Wymeldowanie sprowadzonego motocyklu (DE)


le(hu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem na forum niestety odpowiedzi nie znalazłem.

Zakupiłem motocyk w niemczech o osoby prywatnej.

Spisałem umowę, zapłaciłem i od sprzedającego poza motocyklem dostałem Fahrzeugbrief Teil 1 i Teil 2:

Gdy się zapytałem czy jest potwierdzenie wyrejestrowania to w dowodzie rejestracyjnym (Fahrzeugbrief Teil 1) pokazał mi tam datę sprzed 3 tygodni i powiedział że to wystarcza. W sumie skoro mi dał te dokumenty do spakowałem motor (bez tablicy) do auta i wróciłem do domu.

Dziś sobie siadłem do tego i analizuję i w sumie nie wiem z czego wynika to wyrejestrowanie.

Pozycja w której jest ta data to H - gültigkeitsdauer - okres obowiązywania/ ważność. pod tą datą jest pieczątka i podpis ale nad nią w polu Weithere HU. teś jest pieczątka i podpis innej osoby.

 

 

Czy to rzeczywiście wystarczy żeby bez problemu zarejestrować motor?

 

Dodam że w Fahrzeugbrief Teil 2 nie widnieje nigdzie jakieś "ausgehandigt"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet cie nie oszukał...wszystko jest ok:) W pozycji H wlasnie stawia sie pieczatki przy wymeldowania. Pieczatke stawia urzednik i podpisuje wpisujac rownoczesnie date wymeldowania. To starczy w zupelnosci. Po tlumaczeniach dokumentow bedziesz mial wszystko czarno na bialym:) Nie panikuj...u nich jest to strasznie proste...tylko u nas sa takie cuda ze przed wejsciem do urzedu czlowiek juz sie gotuje:) W nowym briefie czyli teil 2 nie masz adnotacji o wymeldowaniu. Mala pieczatka w teil 1 zalatwia cala sprawe:) Poza tym zaden niemiec nie sprzeda motocykla niewymeldowanego za granice....zalezy mu by szybko zalatwic sprawy urzedowe a co najwazniejsze.....ubezpieczenie:) wszystko ok....zabieraj papiery do tlumaczenia i nie zawracaj sobie glowy pierdolami:)

Edytowane przez alex1151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rozwianie moich wątpliwości :)

 

ale zastanawia mnie tylko jeszcze jedno,

w dokumentach i na ramie mam 11 znakowy nr VIN, czyli nie zawiera kodu roku produkcji a w niemieckim dowodzie rejestracyjnym takiej pozycji nie ma

czy na przeglądzie i przy rejestracji nie będzie z tego powodu problemu?

Ja w sumie bez problemu u Wójka googla znalazłem tabelkę z przedziałami numerów seryjnych i dokładnie sie pokrywa z datą pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...