Skocz do zawartości

olej silnikowy do przekladni ?


anaruk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o skrzynie automatyczna w skuterze ?

 

Automat owszem, ale autor nie wie o co pyta. Przekładnia jest auto, CVT dokładniej mówiąc, ale pracuje na sucho. Pewnie chodzi mu o przekładnię końcową przy tylnym kole. Teoretycznie silnikowy styknie i nic się nie stanie, ale trzeba wziąć pod uwagę warunki termiczne pracy takiej przekładni a pracy silnik i w związku z tym "działalności" oleju w takich warunkach. Tylna przekładnia nie pracuje w temperaturach w jakich pracuje silnik. Dziwi mnie że producent nie zaleca Hypo czy choćby 80-tki.

 

Inna sprawa jest taka że przekładnia nie zepsuje się nawet jeśli wleje polski Selektrol czy inny Lux10, tylko że nie pojeździ tak długo jak na właściwym oleju. Na szcześci w tym piździku przekładnia nie jest bardzo obciążona.

 

Jak zwykle wprowadzasz zamieszanie i robisz komuś wodę z mózgu

moderator

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem , w takim razie posiadajac silnik 4T moge wlac do przekladni olej silnikowy 4T 10w40 ?

w Twoim skuterze dokladnie tak jest Yamaha zaleca wlasnie silnikowy olej SAE 10W30 type SE motor oil wszedzie gdzie jest uzytkowany, a co do Twoich kombinacji z wykorzystaniem 10W40 tu podczas gdy we Wloszech 10W30 to z logiki wynika, ze jest zupelnie odwrotnie mimo ze jest to poza tematem poniewaz wszedzie nalezy stosowac olej 10W30 jesli chcesz bez zbednych wywodow czynic tak jak producent nakazuje

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kilka postow wyzej napisalem ze zamowilem dokladnie taki olej jaki zaleca producent, nie zamierzam niczego kombinowac .Jeszcze raz dzieki za pomoc/wyjasnienia ,z mojej strony temat uwazam za skonczony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...