Skocz do zawartości

Wyłączanie zapłonu


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po usunięciu alarmu z immobilizerem w mojej XJR1300 powstał problem wyłączania zapłonu po otwarciu bocznej stopki na luzie. Dla urozmaicenia przy wciśniętym sprzęgle silinik pracuje.

Luz, otwarta stopka, wciśnięte sprzęgło silnik pracuje.

Luz, otwarta stopka, puszczone sprzęgło silnik ( zapłon ) stop.

Czy to cóś związane jest z wyłącznikiem przy stopce ( założony nowy - przynajmniej za taki zapłaciłem ) czy jest jakiś czujnik przy sprzęgle ?????

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze jest czujnik, przynajmniej powinien byc :mrgreen: tylko to nie ma nic do rzeczy, bo silnik na luzie pracuje zawsze, niezalenie od tego co tam wciskasz, czy wystawiasz. po mojemu to masz pierdykniety kabel od luzu do modulu, gdyz sytuacja jaka opisujesz pasuje idealnie do sytuacji jaka ma byc po wrzuceniu biegu - moto zgasnie na biegu po puszczeniu sprzegla. to ze luz sie swieci to oznacza ze czujnik masz dobry i sygnalizacje tez. wadliwa jest informacja dla modulu, ktory sadzi ze moto jest na biegu (a nie na luzie), no i stad ten bol... :mrgreen:

 

aby potwierdzic moja teze, zrob wszystko to samo na biegu - sytuacja bedzie taka sama, oprocz swiecenia sie kontrolki luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio pojawił się u mnie ten sam problem, i nie wiem jak się to tego zabrać ?? gdzie szukać tego czujnika ?? czy można to naprawić samemu?? Zeby odpoalić muszę wciśnąć sprzęgło - nawet na luzie, jeśli ktoś wie jak to naprawić będe wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa czujniki u mnie działają, dlatego właśnie jak się wciska sprzęgło to motocykl można odpalić, wydaje mi się ze musi być jeszcze jakiś czujnik na skrzyni który w momencie gdy bieg ustawiony jest na pozycji N zamyka obwód Startera i można odpalić

No dzisiaj zobacze o co tam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...