Skocz do zawartości

Korsyka - Sardynia, przełom czerwca i lipca - szukam chętnych


chikara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam; chcę się wybierać w terminie (przybliżonym) 22.06 - 12.07 w trasę; miejsce docelowe: Korsyka i ewentualnie Sardynia... bez planowania szeczegułowego, bez od ... do..., bez planu na każdy dzień... :)

Tylko ogólne założenia kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chęć na ten kierunek,ale ostatecznie jedziemy na Sycylię.I trochę wcześniej 15.06.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nigdy nie wiadomo gdzie wylądujemy.Po drodze można skręcić na Sardynię. ;)

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku skromnie trzy lub cztery moto.6 lub 8 osób.W zeszłym roku było nas siedem motocykli i jedno auto.Kupa ludzi.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korska Kierunek fajny

Ile dni?

Mogę się podłonczyć pytam wstępnie ?

Wstępnie planuje wyjazd na 18-20 dni... dwa dni na dojechanie + prom na Korsykę, a potem to już uzależniam od tego co będzie na miejscu... :)

Jak Korsyka okaże się za mała... to przeskoczyć na Sardynię

Termin też przybliżony +/- kilka dni w jedną lub w drugą stronę

 

Ja z kolegą startujemy na Korsykę 27 kwietnia. Plan jest taki żeby polatać po wyspie.

Dla mnie za wcześnie... praca :(

Ale chętnie posłucham świeżych informacji z wyspy :) po waszym powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Ja z kolegą startujemy na Korsykę 27 kwietnia. Plan jest taki żeby polatać po wyspie.

O tej porze moze byc jeszcze deszczowo i duzo chlodniej w wyzszych partiach w wyspy. Bilety na Korsyke proponuje zaklepac ze dwa tygodnie wczesniej bedzie ze 20% taniej.

Edytowane przez robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze moze byc jeszcze deszczowo i duzo chlodniej w wyzszych partiach w wyspy. Bilety na Korsyke proponuje zaklepac ze dwa tygodnie wczesniej bedzie ze 20% taniej.

Liczymy się z możliwością deszczu i niskich temperatur,ale mając 9 dni do dyspozycji i Bałkany przećwiczone, to Korsyka jest jedną z alternatyw, która jest w naszym zasięgu. Potencjalnie powinno być trochę lepiej niż w naszych szerokościach. Na chwilę obecną bilety z Livorno w obie strony są po 95 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczymy się z możliwością deszczu i niskich temperatur,ale mając 9 dni do dyspozycji i Bałkany przećwiczone, to Korsyka jest jedną z alternatyw, która jest w naszym zasięgu. Potencjalnie powinno być trochę lepiej niż w naszych szerokościach. Na chwilę obecną bilety z Livorno w obie strony są po 95 EUR.

ostatnio sprawdzałem też bilety z Livorno i oscylowały około 60 euro ale to pewnie zalezy od przewoźnika i wydaje mi się, że niższe ceny były na miejscu niż kupowane w Polsce, chyba że kolega miał na myśli rezerwacje u lokalnego przewoźnika... ale trudno może być trafić w konkretną godzinę :)

Co do pogody to też czytałem: wiosna - dość częste opady deszcz-mżawka i temp od 15 do 20 topni (kwiecień/maj)

w czerwcu to raczej bedę miał inny problem :) jak się schładzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprawdzałem też bilety z Livorno i oscylowały około 60 euro ale to pewnie zalezy od przewoźnika i wydaje mi się, że niższe ceny były na miejscu niż kupowane w Polsce, chyba że kolega miał na myśli rezerwacje u lokalnego przewoźnika... ale trudno może być trafić w konkretną godzinę :)

Co do pogody to też czytałem: wiosna - dość częste opady deszcz-mżawka i temp od 15 do 20 topni (kwiecień/maj)

w czerwcu to raczej bedę miał inny problem :) jak się schładzać

co do cen biletów, to od czerwca do września kursuje drugi tańszy operator Moby a w pozostałym okresie tylko Corsica Ferries, stąd ceny biletów w niskim sezonie są wyższe niż w szycie. Trochę to nie halo ale jak się nie ma konkurencji i duże obłożenie to nie ma mowy i niskich cenach.

No cóż, pogody się nie wybiera, ale wolę zmoknąć na Korsyce niż majówkę spędzić z piwem przy grilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczymy się z możliwością deszczu i niskich temperatur,ale mając 9 dni do dyspozycji i Bałkany przećwiczone, to Korsyka jest jedną z alternatyw, która jest w naszym zasięgu. Potencjalnie powinno być trochę lepiej niż w naszych szerokościach. Na chwilę obecną bilety z Livorno w obie strony są po 95 EUR.

 

To prawda !Troche deszczu jeszcze nikomu nie zaszkodziło .

Coś mi się przeczytało ze twój koleszka to gościu z pomrza ,rozumiem że on wyjezdza w piatek 26.04 i razem od soboty ?

Przymierzamy się do tego planu dość powaznie ,data startu sztywna , sezon 2012 pomykaliśmy w Odeśie i całym wybrzeżu

Jak by Gsy nie kolidowały to chcemy pojechac? .

Konkrety tematu co i jak zarys mile widziany musimy to jakoś ubrać sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To prawda !Troche deszczu jeszcze nikomu nie zaszkodziło .

Coś mi się przeczytało ze twój koleszka to gościu z pomrza ,rozumiem że on wyjezdza w piatek 26.04 i razem od soboty ?

Przymierzamy się do tego planu dość powaznie ,data startu sztywna , sezon 2012 pomykaliśmy w Odeśie i całym wybrzeżu

Jak by Gsy nie kolidowały to chcemy pojechac? .

Konkrety tematu co i jak zarys mile widziany musimy to jakoś ubrać sobie.

Piasek

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...