Skocz do zawartości

koniec maja, MNE , Albania +Korfu , Kosowo i Macedonia


Bruno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koniec maja planuję powtórzyć wyjazd do Albanii, w sierpniu dotarłem tylko do Szkodry i z przyczyn losowych musiałem wracac do kraju.

 

Teraz planuję jechać do Al + prom na Korfu(GR) pózniej kawałek GR do Macedoni ( j. Ochrydzkie), Kosowo + Mitrowica (serbska enklawa w Kosowie, lubie te klimaty).

 

GR chociaz kawałek to punkt obowiązkowy bo nigdy w niej nie byłem.

Następnie do MNE bo w sierpniu ominałem Durmitor (rafting?) pózniej BiH Sarajewo? lub Split pałac Dioklecjana.

 

Wycieczka lajtowa bez ciśnienia gdzie mi się zachce to staję, czas min. 14 dni.

Noclegi w namiocie lub jak mi sie nie chcę rozbijać to spię pod gołym niebem.

Od czasu do czasu jakiś camping lub pokój u tubylców co by się obmyć.

 

 

Jadę solo lub ewentualnie z kimś kto wyznaję zasadę, że czasami milczenie jest złotem a mowa srebrem :) .

Ze względu na spartanskie warunki preferowane meskie towarzystwo.

 

Mam pytanie odnośnie jazdy pod koniec maja Jadranką, pchać się czy omijać?

Na pewno w życiu nie pojadę nią w lipcu sierpniu ale w maju kusi mnie.

 

Jak ktoś ma info z autopsji nt. Kosowo , Macedonia to niech pisze.

 

Bruno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbię i Macedonię zjechałem w 2012.Mieliśmy w planach Kosowo,ale nie było po drodze.Następnie Albania[już trzeci raz]Czarnogóra,przy okazji rafting na Tarze.Powrót przez Sarajewo Węgry.W 2011 jechałem przez Chorwację ,Czarnogórę,Albanię do Grecji.Kilka dni spędziłem na Korfu ,potem Meteory,wschodnie wybrzeże Grecji i powrót przez Macedonię ,Serbię ,Węgry.

 

W maju magistrala powinna być ok,choć ja jeżdżę zwykle koniec czerwca i da się jechać.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj

W zeszłym roku zrobiłem podobną rundkę drugi raz żeby pokazać koleżance :wink: i jeżeli nie masz nic przeciw temu polecam małą zmianę;

na początek Macedonia i odpoczynek nad jeziorem Ohrid,koło Strugi jest swietny camping z bardzo dobrym jedzeniem,kawą i trunkami,kolejny przystanek Meteory,nocleg na campingu pod tą samą nazwą,na zwiedzanie jest potrzebny cały dzień,później trasa przez Joaninę do Igumenitsy,gratis ładne widoczki oraz zakręty,kolejny punkt Korfu z którego możesz popłynąć do Sarande lub wrócić do Igumenitsy i lecieć dalej przez Albanię od Ksamil do Ulcinj w Czarnogórze w okolicy którego mamy mały camping na którym możemy odpocząć,rano lecimy dalej do Budvy gdzie w pobliżu wyspy św.Stefana jast fajny camping,następnie Durmitor i kolejny camping,rano rundka przez Park Durmitor,nastepnie wzdłuż rzeki Piva do BiH i kierunek dom.Wszystkie noclegi do okolice 10 Euro,najtańszy był w Durmitorze 6Euro za namiot lub 12 za mały domek.

Pozdrawiam,jeżeli bedziesz chciał dodatkowych informacji to daj znać. :)

Edytowane przez lombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Witaj

W zeszłym roku zrobiłem podobną rundkę drugi raz żeby pokazać koleżance :wink: i jeżeli nie masz nic przeciw temu polecam małą zmianę;

na początek Macedonia i odpoczynek nad jeziorem Ohrid,koło Strugi jest swietny camping z bardzo dobrym jedzeniem,kawą i trunkami,kolejny przystanek Meteory,nocleg na campingu pod tą samą nazwą,na zwiedzanie jest potrzebny cały dzień,później trasa przez Joaninę do Igumenitsy,gratis ładne widoczki oraz zakręty,kolejny punkt Korfu z którego możesz popłynąć do Sarande lub wrócić do Igumenitsy i lecieć dalej przez Albanię od Ksamil do Ulcinj w Czarnogórze w okolicy którego mamy mały camping na którym możemy odpocząć,rano lecimy dalej do Budvy gdzie w pobliżu wyspy św.Stefana jast fajny camping,następnie Durmitor i kolejny camping,rano rundka przez Park Durmitor,nastepnie wzdłuż rzeki Piva do BiH i kierunek dom.Wszystkie noclegi do okolice 10 Euro,najtańszy był w Durmitorze 6Euro za namiot lub 12 za mały domek.

Pozdrawiam,jeżeli bedziesz chciał dodatkowych informacji to daj znać. :)

 

Witam

 

Czyli atakowałeś od wschodu przez Węgry , Serbie lub B i H , Kosowo do Macedonii, potem kawałek Grecji i do Albanii.

Też skłaniam się do tej opcji. Metory to Twoim zdaniem punkt obowiązkowy?, z drugiej strony być tak blisko i nie zahaczyć to grzech.

Po Albanii chciałbym się trochę pokręcić wg. innych relacji jest tam kilka miejsc godnych zobaczenia.

Potem powrót AL ( może zboczę w góry Pólnocno Albanskie ) do MNE wzdłuż j. Szkoderskiego

Pózniej Durmitor i zatoka Kotorska i chyba pałac Dioklecjana w Splicie

Rozumiem że byłeś na Korfu, Ile kosztuje prom? chcę tam być dzień lub dwa.

 

Widzę , że jesteśmy ziomkami.

Jeżeli nie masz nic przeciwko temu, można byłoby bliżej wiosny spotkać się na jakiejś wycieczce na moto i pogadać o tych rejonach.

Na wszelki wypadek wyślę ci moje namiary na priv.

 

Bruno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbię i Macedonię zjechałem w 2012.Mieliśmy w planach Kosowo,ale nie było po drodze.Następnie Albania[już trzeci raz]Czarnogóra,przy okazji rafting na Tarze.Powrót przez Sarajewo Węgry.W 2011 jechałem przez Chorwację ,Czarnogórę,Albanię do Grecji.Kilka dni spędziłem na Korfu ,potem Meteory,wschodnie wybrzeże Grecji i powrót przez Macedonię ,Serbię ,Węgry.

 

W maju magistrala powinna być ok,choć ja jeżdżę zwykle koniec czerwca i da się jechać.

 

Witaj Piter

 

Mozesz napisac kilka slow o Korfu i Macedonii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Korfu płynęliśmy z Igoumenitsa .Koszt to 44€ za dwie osoby w dwie strony.Kwaterę znaleźliśmy w Kassiopi.To był cały dom z kilkoma mieszkaniami tzw.studia.Koszt to 15€ za osobę,lub 60€ za dwu pokojowe studio.Każde miało łazienkę,kuchnię i balkon lub taras.Na wyspie byliśmy cztery dni i co dziennie kapaliśmy się na innej plaży.Zwiedziliśmy stolicę ,a nawet wjechałem na najwyższy szczyt wyspy Pantokrator.Był plan objechania wyspy ale brakło czasu.

W Macedonii byłem w 2012 w drodze do Albanii.Spędziliśmy kilka dni w miejscowości Struga nad jez.Ochrydzkim.Kwatery bez problemu dość dobre i tanie ,wychodziło po ok 8€ za osobę w pokojach dwu osobowych.Muszę wspomnieć że poruszmy się dość dużą grupą zwykle kilka motocykli.W 2012 było nas siedem motocykli i jedna rodzina samochodem. Drogi dobre ,jedzenie wyśmienite i widoki super.Polecam.

 

Tu parę fotek kolegi z grupy https://plus.google.com/photos/102681423944278319872/albums/5789946025284024289?banner=pwa .

Na samym początku właśnie Macedonia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspirująca wycieczka . Jak byś potrzebował towarzystwa to chętnie dołączę. Pozdrawim Jarek I

 

Witaj

 

Wyjazd planuję 25.05.13 lub 30.05.13 (Boze Ciało) powót musi być najpózniej 14.06.13 w piatek ( w sobotę muszę byc na weselu)

Teraz jestem na etapie czytania relacjji i przewodników. Generalnie wyjazd to ma być taka włoczęga połaczona ze zwiedzaniem zabytków i ciekawych miejsć + obserwacje jak zyją lokalesi i smakowanie klimatów południowych Bałkan.

Jeżdżę dl 650 , przelotową planuję 100-120 . Wycieczka bez napinki , wychodzi ok. 4500 km na 14-15 dni.

 

Bruno

Edytowane przez Bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[

 

 

Witam

 

Czyli atakowałeś od wschodu przez Węgry , Serbie lub B i H , Kosowo do Macedonii, potem kawałek Grecji i do Albanii.

Też skłaniam się do tej opcji. Metory to Twoim zdaniem punkt obowiązkowy?, z drugiej strony być tak blisko i nie zahaczyć to grzech.

Po Albanii chciałbym się trochę pokręcić wg. innych relacji jest tam kilka miejsc godnych zobaczenia.

Potem powrót AL ( może zboczę w góry Pólnocno Albanskie ) do MNE wzdłuż j. Szkoderskiego

Pózniej Durmitor i zatoka Kotorska i chyba pałac Dioklecjana w Splicie

Rozumiem że byłeś na Korfu, Ile kosztuje prom? chcę tam być dzień lub dwa.

 

Widzę , że jesteśmy ziomkami.

Jeżeli nie masz nic przeciwko temu, można byłoby bliżej wiosny spotkać się na jakiejś wycieczce na moto i pogadać o tych rejonach.

Na wszelki wypadek wyślę ci moje namiary na priv.

 

Bruno

 

Witaj

Atak był od strony węgierskiej,później Serbia,Macedonia(Ohrid,Struga)Grecja(Meteory,Joanina,Igumenitsa).Albania(całe wybrzeże),później dalej jak najbliżej morza Czrnogóra do okolic wyspy Sw.Stefana,w tym miejscu odbiliśmy i w drodze powrotnej padło na; Kanion Tary,Durmitor,kanion rzeki Piva,BiH,Chorwacja,Węgry,Słowacja,Czechy,a na koniec Cieszyn i camping na którym zawsze spędzam pierwszą i ostatnią noc wyprawy.

Korfu musieliśmy odpuścić ponieważ moja koleżanka jadąca Fazerkiem,po przejechaniu trasy z Węgier do campingu koło Strugi musiała odchorować trudy podróży (ok 900 km plus temperatura 30 stopni), ja w tym czasie biegałem po okolicy i wprowadzałem poprawki do naszej wycieczki żeby dopasować ją do jej nowych możliwości.

Meteory to w Grecji punkt obowiązkowy (minimum cały dzień),drugi to Monemvasia którą zwiedziłem podczas wyprawy dookoła Peloponez rok wcześniej.

Co do Albanii to jak dla mnie trasa od Vlore do Igumenitsy w Grecji jest warta grzechu,następnym razem będę w tych rejonach to będę chciał poświećić jej więcej czasu,zwłaszcza na góry.

Oczywiście nie mam nic przeciw spotkaniu i jeżeli będziesz miał ochotę to daj znać

Pozdrawiam

Edytowane przez lombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podbijam ! Czy może już LOMBARDO i BRUNO się gdzieś umówiliście na spotkanie ?

Chętnie dołączę po dobre rady i inspirację.

 

Cześć,jak na razie temat spotkania nie został poruszony,jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby coś takiego zorganizować a jeżeli przy okazji bedzie można nawinąć kilka km,to jeszcze lepiej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...