Skocz do zawartości

Rower MTB


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Gość komandosek

Jestem po moim pierwszym maratonie mtb. Rower daje radę, gorzej ze mną. Na dolnym śląsku od kilku dni mocno pada i w miarę proste trasy zjazdowe zrobiły się dość trudne. Rower był tak uwalony błotem, ze nie było widać w jakim jest kolorze. Zabawa świetna, choć dość hardkorowa szczególnie jak nie potrafi się zjeżdżać w koleinach pełnych błota.

 

Biegi łatwo się zmieniały, mimo tego, ze przerzutki i kaseta były doszczętnie zapchane błotem.

 

Ziemia tez trochę bardziej miękka przy lądowaniu, sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam akurat na sprzedaz , szkoda rudy ze nie zauwazylem tematu

http://tablica.pl/of...0r-ID2hRen.html

 

rower jak nowy , hamulce jeszcze nie dotarte , stal w garazu i czas zrobic miejsce na moto ;)

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość komandosek

Nikt więcej nie startuje w maratonach mtb? Kilka dni temu zaliczyłem swój drugi start, 15 czerwca staruję w kolejnym.



Troche już pomęczyłem rower z marketu i mogę coś o nim powiedzieć.

 

Generalnie rockrider 8.1 bardzo mi się podoba. Rama jest chyba najlepszym elementem, jest bardzo sztywna.

Amortyzator pozostawia trochę do życzenia. Rockshox recon silver tk to amortyzator olejowy, niewiele droższy jest powietrzny model rockshoxa i szkoda, że go nie zastosowano.

Druga sprawa to koła - pozostawiają trochę do życzenia. Niby mają szczelne łożyska maszynowe i są w miarę sztywne, ale ważą aż 2400 gram (bez kasety).

A można mieć parę sztywnych kół, które ważą 1500 gram.

 

Rower wyjechał ze sklepu na dość kiepskich oponach - najtańszych zwijanych micheline - country trail. Pomiędzy klockami są zbyt duże przerwy i wyskoczenie z błotnej koleiny potrafi być niezłym wyzwaniem. Kiepskie trzymanie boczne Zużyłem i założyłem continental race king 2.2. Też szału nie robi.

 

Załatwiłem tylną kasetę ( s*am pg-950 ) - jedna zębatka delikatnie faluje. Na kilku zębach korby (shimano deore) już widać zużycie.

Wymieniłem klocki na sinterowe, teraz rower bardzo mocno hamuje. Przednie koło można zablokować praktycznie przy każdej predkości.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozkręcał już ktoś korbę w MTB? Śmigam już 3 lata i sądzę, że wymaga smarowania, czyszczenia....serwisu. U mnie w mieście był koleś co się tym zajmował ale zamknął interes i teraz muszę liczyć wyłącznie na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie by nie były (no, może z wyjątkiem tych z wciskanymi miskami łożyskowymi), tam nie ma czego rozbierać i czyścić. 3 lata to jeszcze niewiele, chyba że non stop w wodzie to moczysz. Łożyska suportu zwykle są uszczelnione i dopóki nie zaczynają wykazywać objawów luzu, nie ma potrzeby tego ruszać. Później wymienia się cały pakiet. Wykręcać raczej nie ma po co, bo może okazać się, że nie ma jak tego umyć i nasmarować. W co bardziej tradycyjnych rozwiązaniach jest to wkręcona w mufę suportową gwintowana tuleja zakończona uszczelnionymi łożyskami maszynowymi z wystającymi końcami osi suportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/merida-matts-trail-300-d-15-2012-merluk-i3486640443.html


mam właściwie taką sama tylko zamiast SLX mam XT i potem troche zmienione właśnie przelożenia(i kolory inne). Ale te meridzie moge polecić dobra rama i baza pod rozbudowe - chociaż wiadomo ktoś zaraz powie ze lepiej kupic rower za 3k niz za 2 przerabiac. za swoją dałem 1950zł.

 

Słaby amor, który planuje wymienić z czasem. Mam ją 2 sezon zrobiłem z 3k km. Wielki plus to hamulce naprawde dobre.
I radziłbym CI pomyślec w nowym rowerze na wymiane łożysk na maszynowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego

 

Głównie lasy, czasami błoto, woda... Na moje nic się nie dzieje pytam zapobiegawczo bo ostatnio słyszałem, że raz na rok trzeba nasmarować, wyregulować.

To jest hollowtech II. dobrze uszczelnione, w zasadzie tam nie ma co robić, jak płynnie i lekko chodzi to nie ma co ruszać.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...