Skocz do zawartości

Rm 250 nie wchodzi na broty


Pawel Gutowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem. Clutch spring free lengh. A ty bądź tak dobry odpowiedz na pytanie. Jaki KONKRETNIE wlałeś ten Motul ?

manualedereparatie.info/manuale/Suzuki/Suzuki_RM_125_Service_Manual_www.manualedereparatie.info.zip

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pływa w Twojej skrzyni biegów no to sorry ale zamiast jeździć lub brać się za naprawy powinieneś najpierw zrozumieć co do czego w motocyklu.

Nic dziwnego, że slizga Ci się sprzęgło skoro wlałeś olej do smarowania układu korbowo-tłokowego i to z dużą ilością dodatków zmniejszających tarcie. Wylej to gówno i wlej Motul Transoil (marka nie ma znaczenia ale jedyny znany mi pewnik) albo inny inny olej przeznaczony do skrzyń biegów 10W40 (broń boże 80W albo podobne) lub przeznaczony do czterosuwowych silników motocyklowych 10W40 z normą JASO MA lub MA2. Od razu uprzedzam, każdy olej samochodowy nie nadaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limit tych spreżynek powinien miec 3,48 mm a ja swoje mam 47,5

 

sorry żel ci podałem bo myślałem że mam taki szybko do grażu skoczyłem po butelke po oleju i mam motul transoil expert http://allegro.pl/olej-motul-transoil-10w40-2t-przekladniowy-tzr-rs-i2948290461.html dokładnie taki

 

może te sprezynki mam za długie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprężynki masz jeszcze dobre, olej też i teraz można jakieś wnioski wyciągnąć a konkretnie jeśli w tych warunkach tarcze masz około 2,45mm to nadają się do wymiany. Sprawdzałeś to dlatego żeby nie było tak, że mimo limitu nadal mogły działać ale np. sprężynki nie pozwalały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe zmieniają tyle, że mocniej napierają na przekładki więc powinny zmniejszać poślizgi. Może ktoś kiedyś próbował to uratować albo wyciągnął jedną przekładkę i tak chciał zrekompensować braki (tak się nie robi). Policz przekładki.

Jaśniejsza odpowiedź: Kup nowe przekładki cierne w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jutro policzę i jak coś to dam znać dzieki

 

Byłem jeszcze teraz sprawdzić wszystko jest wszystkie tarczki wszystkie przekładki.Może kupić całe sprzegło drugie ??

 

Może kupić sprzęgło całe takie http://allegro.pl/tarcze-przekladki-sprezyny-suzuki-rm-125-93-98-i3017653535.htm

 

Dobre by to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejsza odpowiedź: Kup nowe przekładki cierne w zestawie.

 

Masz napisane jak na dłoni, której części nie rozumiesz ? Sprężynki też możesz dla świętego spokoju ale skoro działają i są dość wysokie to możesz z tym poczekać na nowe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przekładki mam wsyzstkie tarczki tak samo. A jak kupie przkłądki i bedzie to samo. Może kupie całe to sprzgło bo jak liczyłem to jak bym wszystko osobno kupował to drożej wyjdzie . Najgorzej jak kupie a dalej bedzie to samo ,ale mysle że to bedzie sprzegło chyba nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze to sprzęgło ale to element, który składa się z kilku mniejszych. Kupisz drugie, też dojeżdżone do granic i co zrobisz dalej ? Wydasz kolejny szmal. Sprawdzałeś, mierzyłeś, wyszło, że przekładki są udupione to trzeba przekładki kupić. Po za tym co to za pytanie "ale mysle że to bedzie sprzegło chyba nie?" skoro ostatnie 2 strony jest to wałkowane to chyba logiczne, że mówimy o sprzęgle.

Kontrolnie możesz sobie jeszcze porównać swoje sprzęgło z obrazkiem w serwisówce albo poszukaj swojego modelu tutaj http://www.cheapcycleparts.com/makes/4-suzuki/years?intid=SUZBANNER jeśli jest kompletne to po prostu wydziwiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...