Skocz do zawartości

636 03-04


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno miałem problem z kawą strzelała w wydech przy schodzeniu z obrotów aż tak mocno że ogien było widać, rozkręciłem moto i znalażłem przyczynę. Na pokrywie zaworów są takie dwa pojemniczki z takimi blaszkami, było tam dość sporo oleju, a blaszki były grubo pokryte olejem, wyczysciłem pożądnie i wszystko smiga tak jak należy:)

 

Pytanie czy powinien tam być ten olej? jeśli nie to co jest nie tak?

 

Dziękuje i pozdrawiam

post-59107-0-29989900-1348065646_thumb.jpg

post-59107-0-65412700-1348065662_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u dolu to rozumiem zdjecie pogladowe, to nie ma byc tak dziwnie pofalowane tylko przylegac szczelnie, a jesli tam sie dostaje olej to niedobrze, znaczy ze przechodzi przez uszczelki , ale to sie zdaza przy uszkodzonych uszczelkach okalajacych gniazda swiec plus uszkodzonych membranach - nieszczelnych jak na zdjeciu pogladowym...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zdjęcie tych blaszek jest kijowe bo nie widać od przodu... tam są po dwie blaszki, dwie przylegają i dwie odstają, blaszki są na pewno dobre.

"uszkodzonych uszczelkach okalajacych gniazda swiec" czyli te uszczelki co są pod pokrywa zaworów tak?czyli jedna do okoła co jest i 4 okrogłe na swiece, miałem jakis czas temu sciągniętą pokrywe i może mi się podwineła któraś z tych okrągłych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poglądowe przedstawia nowy sprawny element, blaszki pracujące są pod spodem. Całość to układ recyrkulacji spalin i jeśli masz tam olej to silnik go wciąga i po spaleniu trafia do wydechu robiąc grubą paćkę.

Gdzieś nad pokrywą głowicy masz też pewnie zawór upustowy i jego też trzeba wypłukać z brudu.

 

EDIT - Zapomniałem. Jeśli uszczelki gniazd świec zapłonowych składają się z dwóch okręgów to są jednocześnie uszczelkami kanałów recyrkulacji spalin i muszą być szczelne.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, listki przylegajace sa pod spodem, ale nie ma tam jak olej ciagnac, bo to jest polaczone z airboxem... i kierunek przeplywu jest od airboxa do srodlka...

 

mozliwe tez, ze przewod podcisnienowy spadl, lub w ogole vacuum nie dziala

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w przypadku uszkodzonych uszczelek bedziesz mial olej nad listkami tylko wtedy gdy w parze z pierwsza awaria beda nieszczelne listki, jak napisalem tam jest kierunkowosc od airboxa do srodka (ale nie do srodka komory zaworowej, zebysmy sie zle nie zrozumieli)

 

czyli co? znowu zbijać pokrywe zaoworów i te okrągłe uszczeli na silikonie dać?

obejrzyj te blaszki, jesli sa ok to od srodka olej nie wniknie - raczej :)

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listki były szczelne na pewno bo dobrze przylegały.

Więc skąd tma ten olej? i wcale mało go tam nie było

 

 

zapomniałem dodoć że w tym oleju pływały małe kawałki "czegoś twardego"

Edytowane przez Motocyklista10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak 636 ale nie sadze zeby to mialo cm szescienny, wczesniejsze modele mialy taka tube w ktorej wnetrzu dookola sciany walca byl taki wlasnie filtr, tam tez dochodzil przewod podcisnieniowy rozlaczajacy to ustrojstwo...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i tam w srodku jest filtr, ale tak czy siak jesli tak duzo Tobie tego tam nawalilo to wynika pewnie z tego, ze ktos kiedys duzo na kole rabal, bo ten sprzet bardzo dobrze sobie radzi z pionem i moze stad ten olej, przynajmniej ja tak przypuszczam...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...