Skocz do zawartości

Fazer 600 Regulacja Obrotów silnika


Felice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim

Kolega ma trochę za wysokie obroty silnika w swoim FZ6 czyli około 1500.

Chcemy sami wyregulować te obroty i zmniejszyć je do około 1200.

Wiem ze reguluje się je śrubką kolo gaźnika lub na gaźniku, lecz nie wiem jak ona wygląda i gdzie mogę ja znaleźć.

Moja prośba czy ktoś wie dokładnie gdzie ta śrubka się znajduje, może mógł by zrobić zdjęcie u siebie na FZ6 gaźnika a potem gaźnika z ta śrubką. To by nam bardzo pomogło w zlokalizowaniu tego ustrojstwa.

Może jest jakiś filmik na Youtube gdzie ktoś pokazuje jak to zrobić, może być nawet w innym języku tylko ze by zlokalizować dokładnie ta śrubkę nie chcemy brać się za odkręcanie lub dokręcanie wszystkiego co będzie się wydawać właściwe.

Aha jak już będziemy mieć ta śrubkę i zacznie się regulacja to czy moto powinno być włączone czy wyłączone ?? bo wiem ze trzeba obserwować obroty silnika, lecz wcześniej nim trochę pojeździć i w tedy się za to brać. Ale czy ma być włączony podczas regulacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób to na rozgrzanym silniku, ale pamiętaj żeby je ustawić na taka wartość jak zaleca producent.

 

Tu masz zdjęcie tej śruby (ta z koronką) jak widać znajduje się ona po lewej stronie motocykla:

http://img811.images.../4281/fazer.jpg

Edytowane przez DawidP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...