Skocz do zawartości

kx125 1999 zębatka na wałku zdawczym jak jest mocowana


songoku1232
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chodzi mi o mocowanie zębatki na wałku zdawczym przekazującą moment z kickstartera na skrzynię.

Kopniak pewnego razu przestał zazębiać, czuć było że raz łapie raz nie. Po rozebraniu okazało się ze zębatka ( nie ta na wałku kopniaka) tylko pomiędzy wałkiem kopniaka a skrzynią (koszem sprzegłowym) jest luźna i lata jak chce ( przy okazji szlifując o kosz).

 

I teraz moje pytanie jak powinna być prawidłowo osadzona na wałku. Teraz wygląda to tak że od strony wewnętrzej silnika za łożyskiem ogranicza ją pierścień zenera, potem przychodzi zębatka i nic .... i tu mam zagwozdkę co powinno ją trzymać. wałek się kończy równo z zębatką, nie ma w środku gwintu, zero miejsca na kolejny pierścień zenera.

 

wszystko wygląda tak jak na schemacie http://www.cmsnl.com...40.html#results

 

wałek -> łożysko > pierścień zenera nr 480A -> zębatka 59051A -> co ją trzyma dalej żeby nie tańczyła na wałku ?

 

z góry dzięki

post-21275-0-25525500-1342899127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie .... gdyby to było takie proste nie siedział bym nad tym już 3 dzień.

 

nie zmieści się zębatka między łożyskiem a pierścieniem. tam jest 3mm a zębatka ma z 6mm, a nawet gdybym jakimś cudem to będzie ocierało z kolei o blok.

 

ps. poza tym na schemacie jest wyraźnie oznaczone że pierścień jest pierwszy w kolejności. ( strzałka front przód motocykla)

 

post-21275-0-82542700-1342902803_thumb.jpg

post-21275-0-50317300-1342902810.jpg

Dodałem 2 zdjęcia poglądowe i wałka . Słabo widać ale widać pierścień,

ps. teraz zauważyłem że są małe nacięcia na końcu wałka wzdłuż osi

Edytowane przez songoku1232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi , że tak ma być . Zębatka pewnie już jest na tyle wyrobiona że lata na boki. Za wiele nie zdziałasz z tym bez wymiany zębatki, można by się pokusić o wstawienie jakiejś tulejki mosiężnej jeśli jest wystarczająco dużo miejsca w zębatce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc można zamknąć. Nowa tuleja wstawiona i jest malina. Jak ktoś z Tczewa i okolic to polecam zakład FALMET zrobili z dnia na dzień, za kawę :) Jakby ktoś potrzebował informacji to wałek jest 17mm i się nic nie zużył. Tuleja natomiast wyrobiła się o 0,18mm.

 

Pasowanie wałek tuleja luźne na 0,03mm

Edytowane przez songoku1232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...