Skocz do zawartości

Suzuki Rg 125 - problem z paleniem / nie wchodzi na obroty / kopci.


maly-boy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem.

 

Otóż:

Posiadam motor Suzuki Rg 125 ( przebieg: 5500 km) rok 1994

Motor chodził idealnie (co wskazywać może przebieg) dopóki mechanik (partacz) nie poprzestawiał go. Motor bardzo ciężko pali, czasami trzeba go kopnąć 30-40 razy aby odpalił... Nie wkręca się na obroty i strasznie kopci przy czym pluje mieszanką z tłumnika. Motor dzięki tej naprawie nie może przekroczyć dosłownie 100 km - gdzie wcześniej osiągał 150.

Ten sam mechanik czyścił gaźnik, regulował go - i twierdzi iż jest wszystko wporządku.

Nie wiem czy może mieć to związek ze sprawą ale motor bardzo długo stał - były w nim wymieniane uszczelniacze na wale. I tu moje pytanie czy nie może być przestawiony zapłon ?

 

W czym może tkwić problem ? - czy z przestawionym zapłonem, czy trzeba szukać gdzieś indziej przyczyny jego wadliwości.

 

P.s Jestem tutaj nowym urzytkownikiem - więc jeżeli napisałem temat nie w tym dziale - prosze o przeniesienie go i podanie linku do niego.

 

Z góry dziękuje za pomoc - i mam nadzieję że ktoś mi pomoże - bo ja juz nie mam siły do tego "bziuczka"

 

Foto:

 

post-63287-0-78964300-1342548489_thumb.jpg

Edytowane przez maly-boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Podepnę się pod temat, mam podobne objawy w suzuki 125 ts z 87 roku. Paliło dobrze i nagle zalewa świecę, po wymianie i wyczyszczeniu świecy zapali na kilka sekund i świeca zalana, czy może to być wina uszczelniacza na wale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...