Skocz do zawartości

Polska > Mołdawia > Grecja > Macedonia 2012 sierpień - wrzesień


macbrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, planuje wyprawę na koniec sierpnia - początek września aby zwiedzić Mołdawię Grecję i Macedonie, po drodze jest oczywiście jeszcze Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Serbia, ale jak to mówię wyjdzie w praniu – najpierw trzeba wyznaczyć jakieś cele a później podczas podróży będą się zmieniać w zależności od okoliczności. Jeżeli coś ciekawego będzie po drodze to zwiedzamy/byczymy się/biesiadujemy/opalamy się (niepotrzebne skreślić).

Czas podróży 2 tygodnie ( jeżeli wyjazd w piątek po pracy to wychodzi 17 dni)

Np. 24-08 do 9-09 lub 31-08 do 16-09.

W załączeniu mapka jak mniej więcej to widzę na dzień dzisiejszy.

Spanie w namiotach, na dziko, od święta w jakimś moteliku/kwaterze aby się odświeżyć albo ukryć/wysuszyć przed/po deszczem.

Na razie jest 1 motocykl z 2 osobami :)

 

mappaeuropa7.jpg

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisze kilka uwag bo na razie omawiamy wszystko na privie:)

 

Trasa mniej więcej to około 6000 km.

 

Przelotowa 80-140 km/h zależnie od jakości drogi

 

Drogi wybieramy głównie asfaltowe chyba ze coś ciekawego będzie to ubitym szutrem da się dojechać każdym motocyklem

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

planujemy (my tzn. 1+1) podobny przelot, - koniec sierpnia, pocz. września, założenia mniej więcej podobne do Waszych.

 

Jesteśmy z pd. polandii - Żory, latamy na F800GS, nasz plan co prawda nie zahacza o Mołdawię, ale.... :) cała reszta dokładnie tak jak piszesz :)

 

daj cynę, kontakt na mnie 503 trzy pieć dziewięć 503 lub [email protected]

 

pozdrawiam

Andrzej "smok"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę że ładna grupa chętnych jest

- pytanie do wszystkich czy termin wyjazdu od 07-września do 23-09 byłby dla was ok ?

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich zainteresowanych - wyjazd oczywiście nie umarł - trwają cały czas przygotowania.

Niestety ze wglądu na prace termin wyjazdu planujemy na 7-8 września. (powrót 22-23 września)

Przekroczenie granicy z Ukrainą w Korczowie, i tam proponuje spotkanie wszystkich uczestników.

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wakacje, wakacje i już po wakacjach - wróciliśmy cali i zdrowi :) Z motocyklem nic się nie działo - nuddaa... tylko trzeba było tylko lać paliwo.

W 17 dni zrobiliśmy około 6500 km

 

W załączniku poniżej przesyłam trochę zdjęć:)

 

https://picasaweb.google.com/116003967240662904264/MoDawiaGrecja2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJyr8Kycs-G3Mw&feat=directlink

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna trasa, fajne fotki, zastanawia mnie tylko dłaczego poleciałeś w taką trase na kostkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na TKC 80 na zdjęciach. Nie powiedziałbym żeby to były kostki, raczej opony mocno uniwersalne.

 

A zdjęcia bardzo fajne:) będę musiał jeszcze raz powrócić na Bałkany:)

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty to jakieś 1,5 - 2 tys zł na osobę z czego najdroższa była Grecja paliwo po 1,88 Euro za litr (a i tak mówili nam ze teraz jest taniej bo w pełni sezonu było po 2 Euro )

Niestety nie miałem żadnej przygody z policja ukraińska czy jakakolwiek inna ( no w Grecji fotoradar zrobił nam fotkę ale od przodu he he)

Mam dobry sposób na unikanie kontaktu z policja po protu podczepiam się pod pojazd autochtona i jadę za nim.

 

Oponki to Continentale TKC 80 czyli opona przeznaczona 50% na asfalt i 50 % na teren - głownie się przydaję jak szukamy noclegu na dziko :)

bardzo ja lubię za przyczepność na asfalcie pomimo terenowego wyglądu, jednak ma wadę tylna opona kończy się po 10-12 tys km.

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...