Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze skutera w Chełmie (lubelskie).


d4m4in
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za kilka dni robię kartę i chciałbym kupić swoją pierwszą maszynę :) Zostałem zmuszony ( z naciskiem na 'zmuszony' :) ), do kupna skutera w swoim mieście i w salonie, tj. w Chełmie. Jutro trochę pochodzę i popytam o katalogi, ale jak na razie znalazłem jeden sklep przez internet, oferujący skutery ZIPP - co o nich sądzicie? Tutaj link do tego sklepu. Na czym mi zależy? Na koszcie eksploatacji, żeby serwis był niedaleko, na cenie samej maszyny (celuje w ~3000) no i na jakimś 'w miarę' wyglądzie. Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wielkim przeciwnikiem chińskich skuterów nie lepiej kupić używany markowy skuter ? a chinol to chinol weź to co Ci się podoba albo wybierz kilka modelu które Cię interesują i napisz

Edytowane przez JACK.

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mówię nie chińczykom :) Za 3000zł da sie już jakąś w miarę ogarniętą, markową używkę trafić.

 

Co do Zippów - odpuść sobie. Jeździłem ( odpychałem się nogami ) na czymś o nazwie Tryad czy jakoś tak i powiem szczerze, porażka :)

 

Za 3000zł celuj w Peugoty albo Aeroxy z roczników 01-04, bądź ostatecznie jakiegoś świerzszego Włocha ( Gilera, Malaguti bądź Aprilia )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiem, wybrałbym Aprilie sr50 za ~2500zł, ale uparli się, żeby był nowy 'bo będzie miał gwarancję', tak więc mam chyba mało do gadania. Też mówię nie chinolom, ale cóż zrobić? Myślałem nad Keewayem Hurricane, albo Matrix - co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch lepiej matrix , a może jakiego kymco ?

Z tym że w moim mieście, Hurricane cenią sobie na 3100zł, a Matrixa na ~4000zł, co jest chyba lekką przesadą. Kymco? Jaki? Coś w cenie 2000-3000zł. No i żeby dało się na raty wziąć. Najlepiej coś taniego, bo za rok myślę robić A1 i przesiadać się na Virago 125 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się wywalać w błoto 4000zł na skuter który za rok będzie niesprzedawalny ? A za rok i tak robisz A1 ?

 

Na ale na używce przynajmniej nie stracisz dużo kasy :)

 

Ale jeśli nie ma jak przekonać rodziców to bierz to co Ci się podoba, ale raczej z naciskiem na Kymco/Keeway nigdy Zipp :)

 

Albo może coś z biegami o pojemności 50ccm ? Nie wiem co Ci się bardziej podoba ale za 4000zł możesz kupić już albo enduraka 50, albo ścigacza :) Jak coś to mam nawet na sprzedaż HM, która jest najlepszym enduro w tej klasie :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Breezer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to te matrixy w niektóych salonach kosztują 4,200/ 4,500 :banghead: , kup jakiego coliberka za 2100 nowego i git :laugh:

Sprawdziłem teraz w katalogu no to niestety kymco przekraczają znacznie Twój budżet :sad:

jeżeli teraz wywalisz na nowy chiński skuter powiedzmy te 4000zł to za rok dostaniesz na niego 2000zł, a na używce jest szansa że nic nie stracisz chociaż wiadomo jak to jest z eksploatacją zawsze się pakuje kase

Edytowane przez JACK.

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I coś już wybrałeś? Na trasie Chełm-Lublin przed swidnikiem jest importer motocykli i chyba motorowerów, można tam się zapytać. Ewentualnie poszukać czegoś w regionalnych ogłoszeniach, ale z biegami i markowego, bynajmniej nie stracisz na wartości jak to już wcześniej napisali. Mam nadzieję, ze temat jeszcze otwarty dla autora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...