Skocz do zawartości

Suzuki gsxf 750 - wibracje.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z gsxf 750. Motocykl jest z 2002r i ma przejechane ok 50tys km. Problem polega na tym że motocykl zaczyna wibrować przy okolo 5,5tys obr. nie ważne na jakim biegu. (Na biegu jałowym tych wibracji nie czuć.) Najbardziej wyczuwalne wibracje/dragania są na podnóżkach/setach. Wibracje można porównać do wibracji w telefonie. Przyśpiesza dobrze, nie słychać z silnika żadnych niepokojących dzwięków. Napęd w bardzo dobrym stanie. Gdzie mam szukać przyczyny ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku masz opony ?

Sprawdź mocowania pieca do ramy .

Ciężarki na kierownicy są ?

Jak wyglądaja świece ?

Synchro gaźników zrobione ?

Luzy zaworowe ?

Czy wibracjom towarzyszy również przerywanie - modulacja dźwięku z wydechu ?

 

Mam rozumiećże jak np. lecisz 120km/h i wrzucisz luz albo wciszniesz sprzęgło to wibracje znikają?

 

Jaki wydech masz założony - firma czy akcesoryjny ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam z końca 2007, Ciężaki na kierownicy oryginalne, synchro gaźników i luzy zaworowe robione 4tys km temu, świec na ten sezon nie sprawdzałem. Raczej bym powiedział że tym wibracjom towarzyszy buczenie,tego buczenia na bank nie było nie jest to głośne ale słychać. Żadnych modulacji, pulsacji albo czegokolwiek nie słychać z wydechu. Przy 120km/h wciskam sprzęgło i jest cisza. Wibracje zdecydowanie mocniej czuć w dolnej parti motocykla.

 

Jeszcze jedno pytanie, Czy wykrecając napinacz rozrządu w celach kontrolnych jest możliwośc że wtedy właśnie mi przeskoczy rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...