Skocz do zawartości

Volusia czy Drag Star


P.E.T.R.O.V.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagwozdkę i byłbym wdzięczny, gdyby ktoś (najlepiej kilka osób...) potrafiło mi jakoś sytuację rozjaśnić, doradzić... Otóż po sezonie znajomy mojego sąsiada-mechanika będzie prawdopodobnie sprzedawał Volusię. Nie umiem póki co nic konkretniejszego o tym sprzęcie powiedzieć, ale w tej chwili nie to jest głównym "problemem". Do tej pory brałem pod uwagę (sugerując się opiniami i finansami) tylko Draga 650. Ale - jak wspomniałem - będzie okazja kupna Suzuki. Siedziałem na Volusii - pasuje. Drag jest z tego co wiem mniejszy - ale myślę że też będzie ew. ok. Pytanie moje dotyczy obiektywnego porównania tych dwóch konkretnych modeli. Co w którym piszczy, czego szukać. Potrafi ktoś obiektywnie doradzić? Z góry dzięki. Dodam, że to będzie mój pierwszy motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi Ci o 800ccm w suzuki to nie ma się co zastanawiać, drag 650 jest dosyć słaby i nawet jeśli brać pod uwagę to że bedzie to Twoje pierwsze moto mocy Ci szybko bedzie brakować, gdyby chodziło o DS1100 to zupełnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Dragiem 650 już piąty sezon i nie narzekam. Wszyscy mi mówili , że po jednym sezonie zmienię na większy, ale jak widać nie zminiłem i nie z powodu kasy. Po prostu jest to wymarzony motocykl dla kogoś kto nie zamierza robić dalekich tras{ a i te by się dało , bo są opisane takie wypady }.Mało pali {4,0-4,5L/100km } i jest praktycznie bezobsługowy, i w moim przypadku jak do tej pory bezawaryjny. Koszty eksploatacji najnizsze jakie mozna sobie wyobrazić.{ Np. świece NGK=9zł, filter oleju=14zł itp } Ten motór nadaje się w 100% na pierwsze moto. Poczytaj sobie , bo na forum jest mnóstwo wypowiedzi które to potwierdzą. O Volusi sie nie wypowiadam , bo nigdy nie miałem okazji pojeździć, ani nikt z moich znajomych takowego motórga nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki za nieliczne, ale rzeczowe (niektóre) odpowiedzi. Problem tak jak podejrzewałem rozwiązał się sam - sąsiad "ożenił" się z Volusią i nie sprzedaje, a ja trafiłem przypadkiem na fajnego i przystępnego cenowo Draga i to z okolic w których mieszkam - więc po oględzinach i testach dokonanych przez znającego się na rzeczy dobrego człowieka, jesień/zima zamieniła się w już natychmiast i oto już w tym sezonie mam przyjemność dosiąść tę oto maszynę:

http://img21.imageshack.us/img21/6843/zdjcie408h.jpg

Powiem krótko: póki co nie żałuję, idealny sprzęt jak dla mnie jako pierwszy motocykl.

Edytowane przez P.E.T.R.O.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...