Skocz do zawartości

Yamaha XJ 600N, podświetlenie licznika.


BeGie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy post, bo i motocyklista młody stażem, dopiero zacząłem przygodę z jednośladami silnikowymi.

Wczoraj podczas krótkiej wycieczki wieczorem zauważyłem, że padło podswietlenie zegara prędkościomierza. Nie świeci się góra tarczy. Odręciłem linke, zdjąłem osłonę i nie wiem co dalej. Nie wiem jak to rozebrać. Czy ktoś ma jakąś koncepcję?

Pozdrawiam,

Bartłomiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja N rózni się bardzo od S jeśli chodzi o zegary. U mnie po zdjęciu półokrągłych plastików - widzę zabudowę plastikową. Z przodu zaś jest szkło, pod nim guma, całość złapana jest metalowym okręgiem. Nie widzę sposobu na rozkręcenie. Jutro wrzucę trochę zdjęć tego ustrojstwa, może wtedy komuś się przypomnie :)

Zapomniałem napisać rocznik - 2000.

Też posiadasz Naked'a?

 

Wrzucam zdjęcia.

 

dscf1315l.jpg

Moto.

 

 

dscf1317g.jpg

Zegary - zdjęcie z przodu.

 

 

dscf1327dk.jpg

Są śruby ale nie mam pojęcia jak zdjąć szkło.

 

 

dscf1319x.jpg

Zegary bez podświetlenia.

 

 

dscf1323s.jpg

Zegary podświetlone. Widać niedoświetlenie tarczy prędkościomierza.

 

 

dscf1324.jpg

Zegar z bliska.

 

 

dscf1328v.jpg

Zegar po rozkręceniu.

 

 

dscf1329.jpg

Metal zachodzi na platik, tak więc o odkręceniu obręczy z metalu chyba nie ma mowy.

 

 

dscf1330uk.jpg

Widok góry rozkręconego zegara.

 

 

dscf1331v.jpg

Bok zegara, z dorabianym przeze mnie pokrętłem :)

 

 

Jakby ktoś pytał, motocykl powypadkowy - poprzedni właściciel/e. Zaszpachlowałem i pomalowałem zegary na kolor czarny. Pokrętło dorabiane, poprzedni właściciel urwał. Motocykl brudny, całą zimę jeździłem i ciężko na bierząco być z czystością.

I jeszcze odpowiedź na prywatną wiadomość w stylu: wiem jak rozkręcić, nie powiem, bo będziesz kręcić licznik. Sam się nabrałem na przebieg, trochę mnie to już kosztowało, zdjęcia z niepełnym podświetleniem chyba rozwieją wątpliwości.

 

Tak więc proszę o pomoc z wymianą żarówki/ek.

Edytowane przez BeGie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu i szukania, post, zdjęcia a odpowiedź banalna :) Wczoraj przyszedł znajomy do garażu gdzie stoi motocykl, pociągnał gumkę gdzie wchodzą kable i... już. Dokładnie tak jak piszecie. Ja bałem się, że kable po prostu urwę i nie próbowałem ciągnąć ich mocno :) Dziękuję za odpwowiedzi.

Problem rozwiązany,

pzodrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...