Skocz do zawartości

Działalność Gospodarcza w krajach UE


faza-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam za bardzo pomysłu gdzie ten temat wcisnąć więc wrzucam tutaj ... jakby co proszę o przeniesienie ...

 

Chodzi mi o porównanie prowadzenia działalności gospodarczej w różnych krajach UE ... poziom biurokracji , kwestie podatkowe, współpracę z urzędami, łapówkarstwo, i ogólne wrażenia ...

Głównie chodzi mi o całą Skandynawię, Islandia, UK .... Słowacja, Czechy ... Niemcy, Austria ...

 

Nie ukrywam że mam już powyżej uszu tego "pięknego kraju" i coraz poważniej myślę o przeniesieniu działalności + przeprowadzka ... Branża reklamowa ... klienci w kraju ci co byli - będą nadal korzystać , obecni pracownicy mogą przejść na podwykonawstwo tu na miejscu, więc chodzi mi tylko o same formalne sprawy ...

 

Oczywiście chodzi mi o wasze doświadczenia ... Będę wdzięczny za konkretne wpisy ... I z góry dzięki ...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo pomysłu gdzie ten temat wcisnąć więc wrzucam tutaj ... jakby co proszę o przeniesienie ...

 

Chodzi mi o porównanie prowadzenia działalności gospodarczej w różnych krajach UE ... poziom biurokracji , kwestie podatkowe, współpracę z urzędami, łapówkarstwo, i ogólne wrażenia ...

Głównie chodzi mi o całą Skandynawię, Islandia, UK .... Słowacja, Czechy ... Niemcy, Austria ...

 

Nie ukrywam że mam już powyżej uszu tego "pięknego kraju" i coraz poważniej myślę o przeniesieniu działalności + przeprowadzka ... Branża reklamowa ... klienci w kraju ci co byli - będą nadal korzystać , obecni pracownicy mogą przejść na podwykonawstwo tu na miejscu, więc chodzi mi tylko o same formalne sprawy ...

 

Oczywiście chodzi mi o wasze doświadczenia ... Będę wdzięczny za konkretne wpisy ... I z góry dzięki ...

Nie wzburzaj sie i wyprowadz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK to zwyczajnie masz prawo do tego żeby coś robić. Wymyslasz działalność, nazwę firmy i robisz. Nie jestem pewna jak długo można zwlekac ze zgłoszeniem do skarbówki, czy też gdziekolwiek indziej. Wystarczy telefon na początku. Skarbówka przypisuje ci odpowiednia taryfę podatkową, generalnie zależną od wykazywanych dochodów (raczej taka sama jak dla innych) i dostajesz wzór na obliczanie podatku. Jeżeli coś ci nie pasuje to z rachunkami możesz do nich jechac i kłócić się. Oczywiście jeżeli zdołasz dowiedzieć się gdzie ona jest, bo tutaj to raczej mało kto wie gdzie ta instytucja znajduje się :laugh: A dopiero jak dużą forsę bedziesz zarabiac to trzeba jakies tam książki i kratki wypełniać.

Moja koleżanka ma firmę. popytam ją dokładnie jak to jest.

Ona raczej małe podatki płaci :laugh: , chociaż jeździ drogim samochodem, a nie taki grat jak mój.

 

Edit:

Biurokracja jest szczątkowa. Łapownictwo to pojęcie nie znane w tym kraju i lepiej nawet nie próbować dać w łapkę, bo można trafić do więzienia. W każdym urzędzie jeżeli uprzesz się do niego iść, jeżeli masz jakiś w okolicy oczywiście. To gdy wejdziesz ktoś podbiegnie z uśmiechem, przywita cię jak cocer spaniel mojej cioci i zapyta w czym ci może pomóc.

Urzędnicy pełnią tzw. usłużną rolę w stosunku do obywateli.

(tzn. ja kiedyś miałam działalność, ale nie zdążyłam jej zgłosić przez pół roku i jakoś nikt mi nie zwrócił uwagi :) )

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanepid, Urząd Skarbowy, Nadzór Budowlany .... w wielkim skrócie :/

Formalności które ciągną się ponad pół roku, sprzeczne i wykluczające się przepisy ...

No i cała reszta znanych chyba wszystkim paranoi urzędniczych ...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj oddać do użytku budynki z kategorią ZL2 :/

Pół roku ciuciubabki z urzędnikami i wiecznie jakieś ale k... mają :/

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym mówisz, ale załatwiałem odbiór Stacji benzynowej i Baru i zero problemów :D Tylko że od samego początku wszystko było projektowane i wykonywane według wymogów Sanepidu, Straży i innych Instytucji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stację prawdopodobnie budowałeś od podstaw :icon_mrgreen: I prawdopodobnie nie musiałeś adaptować już istniejacych domów jednorodzinnych pod wymogi ZL 2 :icon_mrgreen:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat.

Działalność założona na terenie UK, ale prowadzona w PL.

Cel wiadomy

Jak technicznie trzeba to zrobić. Konto, numer ubezpieczenia, trzeba jechać nie trzeba.

I czy w ogóle można z tym żyć spokojnie nie bojąc się wjazdu na chatę czy zaproszenia do jakiegoś miłego urzędu.

Jak zawsze wszyscy tak robią tylko nikt nie mówi jak :)

13703312764b45157fd8fe5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...